Co trzeba wiedzieć apropos rozkładu kart klasycznych?

Karty, klasyczne karty do gry, znane są praktycznie każdemu na świecie. Używa się ich do wielu różnych celów, głównie rozrywkowych.

Przy ich użyciu stawia się rozmaite pasjanse, służą one jako narzędzie przy wielu grach karcianych, które wciąż ewoluują i powstają nowe, a co cierpliwsi i zręczniejsi układają z nich domki, wieże lub całe zaawansowane i skomplikowane konstrukcje, które można oglądać na wielu zdjęciach i nagraniach w internecie.

Kart klasycznych używa się również jako alternatywy do kart tarota, by wróżyć przyszłość i znajdywać odpowiedzi na różne pytania. Karty klasyczne rozkłady mają rozmaite i jest ich wiele, a każdy z nich ma inne zastosowanie i pozwoli nam dowiedzieć się czegoś innego. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma istotnymi w rozkładzie kart klasycznych informacjami, które pozwolą Ci zrozumieć istotę tej metody wróżbiarstwa i zwrócić uwagę na odpowiednie czynniki.

Poznaj karty, z którymi masz do czynienia

By osiągnąć perfekcję (a przynajmniej zbliżyć się do niej) w temacie wróżbiarstwa, konieczne jest dokładne zaznajomienie się z kartami. Trzeba mieć odpowiednią znajomość kart i umieć opisywać każdą z osobna z łatwością, by sprawiać wrażenie profesjonalisty zwłaszcza wśród sceptyków.

Kolejnym krokiem jest umiejętność kojarzenia znaczeń kombinacji poszczególnych kart, łączenie znaczenia karty leżącej po lewej lub prawej stronie tej, którą wyłożyliśmy uprzednio itp.

Różne konfiguracje kart składają się na obrazy, których dostrzeganie i odczytywanie jest ściśle uzależnione od poziomu wiedzy, a także doświadczenia osoby wróżącej. Wytrwałość i przekonanie o słuszności tego, co robimy, jest kluczowe nie tylko w opanowaniu sztuki wróżbiarstwa, ale i ogólnie w życiu jako takim.

Wracając do kart…

Wróćmy jednak do tematu poszczególnych kart. Jak wiadomo, figury kart to rzecz bardzo istotna – każda osoba znajdująca się na karcie (król, dama itp.) musi mieć głowę lub profil zwrócone w odpowiednią stronę (prawo lub lewo), choćby półprofilem. Karty, na których postacie patrzą na wprost, to tak zwane karty nieme, które nie wartościują czasu ani przestrzeni. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku kart Dam i Króli, w których wybieramy osoby, którym wróżymy – głowa bądź profil postaci na karcie skierowana w odpowiednią stronę może wskazywać na nieświadome bądź świadome spoglądanie na problemy, z którymi mierzy się obiekt naszej wróżby. Pozycja twarzy jest istotna, ponieważ mówi o poglądzie danej osoby na konkretną sprawę – co ma przed sobą, za sobą, lub o czym nie wie. Ogólnie, postać skierowana w prawo lub też lewo sygnalizuje to, co jest poza nią (osobą, której wróżymy), a co przed nią, jak podchodzi do zaistniałego faktu (czy jest to tylko fakt i coś, co da się załatwić, czy może nazywa to już problemem). Jedynie Walety są „uprawnione” do spoglądania na wprost, jako że są ta między innymi myśli Króli. Każda karta ma kilka profili, niektóre z nich mają dwa lub trzy.

Karty klasyczne rozkłady mają różne, natomiast podstawą do użycia każdego z nich jest dokładne zapoznanie się ze znaczeniem wszystkich kart z osobna.