Kurs na instruktora tańca kamieniem milowym w Twoim rozwoju!

Niech wyróżnia Cię profesjonalizm

Może zdarzyć się tak, że Twoja pasja stanie się sposobem na życie. Taniec wypełni luki w wolnym czasie, będzie on towarzyszył Ci za dnia, w nocy i w trakcie snu. Godziny spędzone na parkiecie, a także litry wylanego tam potu sprawią, że zechcesz zostawić w tej dziedzinie coś po sobie, przekazywać dalej zdobytą wiedzę i uczyć innych tego, co sam umiesz, przekazać im swoją mądrość i doświadczenie, a także przemycić swoje „myki”.

Wiele szkół będzie wręcz zabijało się w walce o doświadczonego specjalistę jakim niewątpliwie jesteś, jeśli rozważasz utrzymywanie się z prowadzenia zajęć i przekazywania wiedzy.

Pamiętaj, że mówią o nas najlepiej czyny, a nie słowa – lista Twoich osiągnięć będzie dla Ciebie najlepszą reklamą. Ludzie cenią sobie profesjonalizm i fachową wiedzę, a nic nie świadczy lepiej o gruntownym przygotowaniu merytorycznym do prowadzenia zajęć rekreacyjno – ruchowych z tańca, niż odpowiedni certyfikat, którego zdobycie umożliwi Ci właśnie kurs na instruktora tańca.

Kurs na instruktora tańca – co dzięki niemu zyskam?

Ukończenie kursu na instruktora tańca niesie za sobą szereg korzyści, które pozwalają Ci wyróżnić się spośród tłumu domorosłych nauczycieli – amatorów.

Zaliczenie kursu i zdanie stosownych egzaminów instruktorskich poskutkuje otrzymaniem przez Ciebie licencji instruktora sportu w konkretnej specjalizacji, zgodnie ze wzorem. Jako absolwent kursu uzyskasz uprawnienia zawodowe będące w zgodności z ustawą o sporcie, a także rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Legitymacja, którą otrzymasz, jest zazwyczaj wystawiana maksymalnie w ciągu trzech tygodni od momentu zdania egzaminu, nie musisz więc obawiać się długiego czasu oczekiwania na należny Ci dokument. Ponadto, możesz spodziewać się otrzymania zaświadczenia potwierdzającego Twoje kwalifikacje zawodowe jako instruktora, a także specjalistyczny certyfikat instruktorski w języku angielskim, zawierający detale takie jak szczegółowy program kursu, numerem, podpisem i pieczęcią wystawiającego organu, które pozwolą Ci podjąć legalną pracę jako instruktor tańca praktycznie w każdym kraju przynależącym do UE.

Co będę mógł robić?

Ukończony kurs instruktorski przygotuje i uprawni Cię jako absolwenta do pracy w różnego rodzaju klubach i związkach sportowych (zarówno rekreacyjnych jak i komercyjnych), ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynkowych i wielu innych miejscach.

Jako absolwent, będziesz miał również prawo założyć własną szkołę tańca lub działający rekreacyjnie klub, w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, a także prowadzić zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania dla dorosłych, dzieci i młodzieży.