Coś fajnego dla każdego, nauka tańca użytkowego

Nie bądź sztywniak, rusz swoim ciałem

Czy zdarzyło Ci się, że byłeś jedyną osobą na imprezie, która zamiast bawić się wraz z innymi w rytm muzyki wybrzmiewającej z głośników, zajmowała się aktywnym podpieraniem ściany z dużym zaangażowaniem, bądź siedziała na kanapie ze spuszczoną głową marząc o tym, że kiedyś będzie w stanie tańczyć razem z innymi?

Jeśli tak, nie przejmuj się – nie jesteś w tym sam. Nieśmiałość i brak pewności siebie to coś, co przydarza się każdemu z nas. Bywa to uciążliwe, ponieważ wynika najczęściej nie z problemów z ciałem czy brakiem zdolności jako takich, a niepotrzebnymi ograniczeniami, które tworzy nasza głowa. Możesz przełamać to fatum, dodać sobie pewności siebie i uzbroić się w arsenał zabójczych ruchów, a z pomocą przyjdzie Ci właśnie nauka tańca użytkowego.

Czym jest taniec użytkowy?

Taniec użytkowy to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy skutecznie i szybko chcą zgłębić tajniki tańca w parze i nabrać w tym swobody, niezależnie od towarzyszącej ich tańcowi muzyki, która wybrzmiewa przy zajmowanym parkiecie. Jeśli czeka Cię wesele, studniówka czy bal sylwestrowy bądź chcesz po prostu wybrać się wraz z drugą połówką na lokalną dyskotekę – taniec użytkowy jest tu specjalnie dla Ciebie!

Za popularnością tej formy tańca przemawiają czynniki takie jak widowiskowość różnych obrotów, fantazyjne figury przyciągające oczy oglądających i budzące ich podziw, a także jego prostota. Jest to taniec uniwersalny, który można zatańczyć praktycznie do każdej muzyki, a fantazja tancerzy stanowi tu rolę kluczową, podczas gdy technika schodzi na nieco dalszy plan. Najważniejsze są radość czerpana z tańca i wspólna zabawa obojga tańczących. Panowie, uczący się tańca użytkowego, mają szansę podbić parkiety niczym John Travolta w Gorączce Sobotniej nocy, zdobywając tym uznanie swoich partnerek, które o wywijasach zafundowanych im przez partnera będą opowiadały jeszcze przez długi czas.

Różne szkoły podchodzą do nauki kroku podstawowego w inny sposób, jednak cechą charakterystyczną w tego typu tańcu jest liczenie „na trzy” (jeden, dwa, „dostawiamy nogę”).

Gdzie odbywa się nauka tańca użytkowego?

Naukę tego tańca ma w swojej ofercie wiele szkół tańca, jako że jest to coś, do czego ludzie zawsze chętnie wracają. Jak sama nazwa wskazuje, jest to taniec użytkowy, więc ludzie uczą się go głównie po to, by móc go wykorzystać później przy różnych okazjach. Taniec użytkowy nie wymaga od tańczących fantazyjnych strojów, świetnej kondycji ani też rozpoczęcia jego nauki w bardzo młodym wieku, a kroki poznaje się na zwykłych salkach do nauki tańca, najczęściej wyposażonych w wyłożone lustrami ściany i odpowiedniej jakości sprzęt grający.