Jak zorganizować swoim dzieciom bal sylwestrowy

Bądź najlepszym wujkiem lub ciocią

Kończący się z ostatnimi dniami grudnia rok, to okazja do świętowania i celebracji. Ludzie cieszą się z sukcesów, zastanawiają nad krokami, które powinni podjąć w następnym roku, wspominają chwile przyjemne, a także te gorsze.

Dorośli na całym świecie spotykają się w mniej lub bardziej licznych gronach, w których często oddają się szampańskiej zabawie – muzyka, taniec, śpiew i sztuczne ognie towarzyszą im w tym specjalnym dniu.

Pewnie pamiętasz z dzieciństwa ten moment, gdy rodzice szykowali się do wyjścia, a Ciebie brali ze sobą na doczepkę? Podczas gdy dorośli bawili się hucznie w salonie, Ty – z paczką chipsów i butelką oranżady – oglądałeś bajki siedząc na kanapie w drugim pokoju, a chwilę później kładłeś się spać.

Nie pozwól by Twoje dziecko wynudziło się jak mops, zostań ulubieńcem dzieci i rodziców i zorganizuj w domu bal sylwestrowy dla dzieci – zarówno najmłodsi, jak i najstarsi wiekiem partycypujący w tym przedsięwzięciu będą Ci wdzięczni!

Bal sylwestrowy dla dzieci – bezpiecznie, wesoło i pomysłowo

Żyjemy w czasach, w których niestety często obserwuje się zjawisko zrastania się dziecka z ulubionym urządzeniem elektronicznym, na przykład telefonem, tabletem lub telewizorem. Nic w tym dziwnego, bowiem nauczone iż jest to jedyna forma rozrywki dziecko, by zaspokoić swoją ciekawość i potrzebę zabawy, właśnie do takich form będzie się uciekało.

Na szczęście, nie potrzeba wiele by zaciekawić dziecko i zachęcić je do wspólnej zabawy.

Zacznij od dekoracji! Pomyśl o tym, czego Tobie nie udało się doświadczyć w dzieciństwie, zadbaj o to by mali goście urządzonej przez Ciebie imprezy czuli się wyjątkowo, jakby Twoje mieszkanie nie było już tylko kuchnią, salonem, sypialnią i ubikacją – niech stanie się ono prawdziwą salą bankietową dla najmłodszych.

Dzieci lubią przebieranki, wcielanie się w ulubionych bohaterów z bajek, książek czy gier – zachęć je do tego. Możesz urządzić konkurs na najciekawsze przebranie, w którym każde dziecko opowie o tym, za kogo i dlaczego się przebrało – będzie to świetne ćwiczenie kreatywności, które wprowadzi odrobinę rywalizacji i świetnie zachęci dzieci do zabawy.

Nie tylko fastfoody

Pamiętaj o tym, że częścią udanego balu jest również odpowiednie jedzenie. Twoi mali goście nie mogą chodzić głodni. Postaraj się trochę, nie idź na łatwiznę. Oczywiście, nie stanie się nic złego jeśli dzieci dostaną po kawałku dobrej jakości pizzy z zaprzyjaźnionego lokalu, jednak spróbuj poza tego typu jedzeniem i słodyczami zadbać o zdrowe i ciekawe przekąski, ku Twojemu zdziwieniu, może okazać się, że kolorowe kanapki będą cieszyły się dużo większą popularnością niż chipsy.

Pamiętaj, by nie budować w dzieciach złych nawyków i pokazywać im, że można się bawić jedynie w akompaniamencie szampana (nawet tego dla dzieci). Na stole mogą pojawić się inne napoje, takie jak sok, woda czy przygotowana przez Ciebie mrożona herbata.

Przygotuj dzieciom bal, którego sam pozazdrościłbyś im jeszcze dwadzieścia lat temu!