Taniec – ciekawostki

Jak dużo wiesz o tańcu? Jeśli chcesz wejść w swing rzeczy z partnerem, oto kilka przydatnych ciekawostek o tańcu.

  • “Swing” (lub Jive) rozwinął się w Savoy Ballroom w Harlemie w Nowym Jorku w latach 20-tych XX wieku. Charakteryzował się charakterystycznym krokiem ślizgowym i mocnymi, synkopowanymi rytmami. Popularność tańca Swing spadła po II wojnie światowej, ale powrócił on pod koniec lat 50-tych i na początku 60-tych. “Jive” to slangowe określenie tego typu tańca.
  • W późnych latach 60-tych i wczesnych 70-tych, rozwinęła się nowa forma tańca swingowego, która utrzymała oryginalny styl przy życiu. Ta zmodernizowana wersja nosi nazwę “West Coast Swing”.
  • Charleston został wprowadzony w 1923 roku w Roseland Ballroom w Nowym Jorku, gdzie stał się wielkim hitem wśród tancerzy. Taniec został nazwany na cześć Charlesa Watsona, który stworzył go podczas pracy w tym klubie.
  • Tango jest powszechnie uważane za jeden z najbardziej zmysłowych tańców i wywodzi się z Argentyny, później rozprzestrzeniło się w Europie i Hiszpanii, gdzie stało się bardzo popularne.
  • Foxtrot jest kolejnym szeroko znanym tańcem towarzyskim, który istnieje od 1914 roku.
  • Taniec jest jedną z najstarszych form rozrywki. Pochodzi z czasów, kiedy ludzie tańczyli w kółko przy muzyce i świętowali swoich bogów. Taniec jest również formą ćwiczeń, która ma wiele korzyści dla zdrowia. Istnieje wiele różnych rodzajów tańca, w tym stepowanie, balet, hip hop i taniec towarzyski.
  • Taniec to ruch ciała wykonywany jako artystyczna forma ekspresji lub jako forma tańca towarzyskiego dla rozrywki. Odnosi się również do sztuki choreografii.
  • Tango jest tańcem dla par, który jest często tańczony na spotkaniach towarzyskich, takich jak tańce i bale, lub w klubach. Tango może być tańczone przez osoby z niewielkim lub żadnym doświadczeniem tanecznym. Podstawowe kroki są proste i łatwe do naśladowania (choć niełatwe do wykonania), a muzyka, atmosfera i partner mogą być podziwiane na wiele sposobów.
  • Tango jest tańczone w bliskim uścisku. Niektóre style używają otwartego uścisku, podczas gdy inne używają uścisku zamkniętego. W obu stylach lewe ramię mężczyzny może być owinięte wokół prawej łopatki kobiety, a jego prawa ręka chwyci jej prawą dłoń (lub odwrotnie). Ramiona naśladowcy mogą być owinięte wokół szyi lub górnej części pleców lidera (lub “pod” jego łopatką). W niektórych stylach tanga, lider może trzymać partnerkę tak blisko, że jej tors przylega do jego torsu od klatki piersiowej do bioder; naśladowcy mogą robić to samo ze swoimi liderami.

Mam nadzieję, że ten artykuł zatytułowany “Taniec ciekawostki” przypadł wam, czytelnikom do gustu.