Bachata – gorące rytmy prosto z Karaibów

Bachata jest niezwykle gorącym tańcem, który pochodzi z równie gorących Karaibów. Zyskuje coraz większą popularność w wielu miejscach na świecie.Ten zmysłowy styl jest podobny do innych latynoamerykańskich klimatów, jednakże w odróżnieniu do nich charakteryzuje się dużo większą sensualnością. Aby w pełni cieszyć się tym tańcem, należy dać ponieść się muzyce i pozbyć jakichkolwiek blokad.

Bachata nauka tańca nie musi być trudna

Bachata nie będzie trudna, pod warunkiem, że osoba tańcząca pozbędzie się wszelkich ograniczeń i barier, a także otworzy się na swojego partnera. Taniec jest bardzo zmysłowy,a osoby tańczą blisko siebie, niemal stykając się ciałami. Dlatego niezbędne będzie usunięcie jakichkolwiek zahamowań i zastąpienie ich otwartością. Co prawda bachatę można tańczyć również solo, ale swoboda w wyrażaniu ruchów jest nadal konieczna.

Jeżeli interesuje nas bachata nauka tańca będzie inna w zależności od wybranego stylu, wśród których wyróżnia się dominicana, sensual oraz moderna.

Dominicana – jest oryginalnym, pierwszym stylem bachaty. To, co najbardziej go cechuje to dynamika, szybkie tempo i skomplikowane kroki.

Sensual – stanowi najbardziej zmysłową, wręcz erotyczną wersję bachaty. W tym tańcu wykonuje się ruchy całym ciałem, jednak największe skupienie pada na ruchy bioder.
Partnerzy trzymają się bardzo blisko siebie, stanowiąc jedność. Jest to odmiana bardzo trudna, dlatego przeznaczona jest głównie dla zaawansowanych tancerzy.

Moderna – polecana początkującym, ponieważ jest uproszczeniem dominicany. Cechuje ją łatwa technika i wolniejsze tempo.

Warto rozpoczynać od najprostszych stylów, stopniowo ucząc się kolejnych kroków i przechodzić do bardziej zaawansowanych technik.

Muzyka do bachaty – jaką wybrać?

Muzyka do bachaty, podobnie jak sam taniec, zyskuje na popularności. Warto zainteresować się utworami artystów, takich jak Kat De Luna, Elvis Martinez, Joe Veras czy El Vinny. To, co jest dla niej najbardziej charakterystyczne to duża rytmiczność, dynamiczność i wykorzystanie szerokiej gamy instrumentów. Jeśli chodzi o wybór konkretnej piosenki, to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej tempo, które z kolei dostosowuje się do stylu tanecznego oraz poziomu umiejętności.

Dla kogo bachata?

Bachatę poleca się wszystkim, którzy kochają latynoamerykańskie rytmy i chcą tańczyć w tym klimacie. Będzie dobra dla osób o dużych pokładach energii i zmysłowości. Chętnie wybierają ją zakochane pary, które tańcząc zbliżają się do siebie jeszcze bardziej. Taniec ten wymaga nie tylko prawidłowej techniki, ale też świadomości własnego ciała i umiejętności ekspresji i prawdziwego wyrażania siebie. Bachata będzie odpowiednia także dla tych, którzy chcą utrzymać zgrabną sylwetkę i wprowadzić do swojego życia trochę aktywności.