Bachata w parach – o namiętność nie będzie ciężko

Bachata w parach – doskonały sposób na zbliżenie się do partnera

Szukasz sposobu na to, aby zbliżyć się ze swoim partnerem? Albo chcesz mieć pasję na całe życie? Pomyśl o tańcu o nazwie bachata. Tańczona bachata w parach jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i bycie blisko z drugim człowiekiem. To romantyczny taniec, który powstał na przedmieściach Dominikany. Karaibski taniec jest podobny do innych latynoamerykańskich, ale dużo w niej jest erotyzmu. Cechuje go subtelna muzyka, do której tańczy się zmysłowo wraz z partnerem. Ten intrygujący styl jest określany tańcem zakochanych, ale nie musi być wykonywany tylko ze swoją drugą połówką. Oczywiście, jeśli ktoś będący w związku ma to z drugą osobą przegadane, bo jest to taniec nie tylko intrygujący, ale i bardzo sensualny. Aby go chcieć zatańczyć, to należy się wyzbyć wszelkich zahamowań i oddać się tańcowi. Te gorące ruchy dodadzą pewności siebie, zapewnią lepsze samopoczucie i poprawią świadomość własnego ciała. I dodatkowo, można spalić trochę kalorii!

Kto może spróbować tego sensualnego tańca?

Na pewno sprawdzi się u zakochanych, a warto się go nauczyć, aby wprawiać później w osłupienie inne osoby. Pomyślcie tylko jak zaskoczycie obecnych na weselu jeśli tylko razem nauczycie się tych kroków! Należy wiedzieć, że to taniec nie tylko dla młodych i pełnych wigoru, ale dla każdego, w każdym wieku. Może pomóc rozpalić tlący się ogień i dodać energii poprzez sam ruch. Nie trzeba mieć specjalnego stroju ani butów tylko mieć zapał i chęci do tańca. Poczucie rytmu i słuchu się przyda, ale nie jest wymagane, bo z czasem ciało samo zaczyna rozumieć o co w tym chodzi. Nie ma ograniczeń co do wieku, czy do wyglądu i innych tego typu rzeczy. Liczy się pasja, zapał i determinacja. A jak już to będzie, to z pewnością z czasem zaczniesz łapać, co i kiedy należy robić.

Co charakteryzuje ten zmysłowy taniec?

Romantyczny i uczuciowy – bachata w parach odbywa się w bliskim kontakcie, a biodra tancerzy kołyszą się zmysłowo, niejednokrotnie ocierając się o siebie. Nie jest to jednak prymitywny taniec, a kroki trzeba opanować, aby efekt końcowy zachwycał. Mówi się, że bachata to także sposób na życie, bo można poznać ciekawych ludzi i kto wie, czy w tych kręgach może i znajdzie się nawet miłość życia? Próbując jednak swoich sił z tancerzem należy być na niego otwartym i nie obawiać się krytyki. Bachatę można co prawda tańczyć solo, ale razem na pewno jest raźniej. Co oczywiście nie oznacza, że taka forma jest gorsza i nie warto spróbować również samemu.