Odznacz się energicznym tańcem na parkiecie.

Niech Twój energiczny taniec zniewala spojrzenia

Niezależnie od tego, czy tańczysz solo, w duecie, czy jako część większego układu choreograficznego. Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, dorosłym, czy seniorem. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem, czy na światowych parkietach zdarłeś podeszwy w setkach par butów – gdy tańczysz, pozwól, by przemawiała za Tobą energia i pasja.

Energiczny taniec przykuje spojrzenia postronnych obserwatorów, energiczny tancerz uchodzi za bardziej pewnego siebie, świadomego swojego ciała i wykonywanych ruchów. Energia w tańcu przekłada się na brak nudy, można nią zaskoczyć, a w przypływie tanecznego uniesienia zaimprowizować kroki, których nikt, łącznie z nami samymi, by się nie spodziewał.

Jeśli na co dzień jesteś wulkanem energii, trudno usiedzieć Ci w miejscu i mówiąc wprost – wszędzie Cię pełno, przekazanie swojej energii i przemycenie witalności do tańca będzie czymś naturalnym, drobnostką.

Taniec oddaje Cię tym lepiej, im bardziej autentyczny w nim jesteś i im lepiej czujesz to, co robisz – jak wszędzie, autentyczność, szczerość i pokazywanie prawdziwego siebie jest tu kompletną podstawą.

Turniejowe tańce latynoamerykańskie pełne energii

Turniejowymi tańcami latynoamerykańskimi w których na pewno nie zabraknie energii, są zmysłowa samba, rumba, paso doble, jive oraz cha-cha. Pochodzące z krajów Ameryki łacińskiej tańce uznaje się za najbardziej elektryzujące i energiczne tańce, jakie można wykonać w parze. Cechują się efektownymi układami tanecznymi i niespotykaną dynamiką, namiętnością i pasją. W trakcie zawodów tanecznych, pary występują na parkiecie kolorowymi i bogato zdobionymi strojami. Panowie ograniczają się do jednoczęściowych, obcisłych strojów, wśród Pań dominują kuse sukienki, przepełnione barwnymi dodatkami, cekinami i frędzlami. Rozwój tańców latino miał miejsce w krajach Ameryki Łacińskiej w minionym wieku.

Solowy taniec również może być pełen energii

Energiczny taniec to nie tylko świecące stroje, latynoskie rytmy i taniec z partnerem. Również w tańcu solowym, energia tancerza odgrywa istotną rolę. Wszystkie popularne formy tańca nowoczesnego takie jak breakdance, locking czy popping wyglądają dużo lepiej wykonane energicznie, niż w przypadku anemicznego tancerza, który wygląda jakby nie miał siły wykonać kolejnych kroków.

Energia jest również istotną kwestią przy improwizacji, zwanej również freestyle’m. Spontanicznie wykonywane do rytmów muzyki ruchy nie mogą być wykonywane bez przekonania i życia, inaczej cały taniec straci dużo na widowiskowości.