Obozy taneczne – wakacje z pasją

Taniec – popularne hobby wśród młodych ludzi

Coraz więcej młodych ludzi interesuje się tańcem jako takim. Obecnie istnieje wiele rodzajów tańca od tych najnowszych, takich jak taniec nowoczesny do tańców klasycznych. Każdy, kto ma ochotę zajmować się tańcem zawodowo lub posiada taką pasję, ma szerokie pole wyboru, stoją przed nim naprawdę różnorodne możliwości. Dzieci, młodzież i dorośli spędzają swój wolny czas na salach tanecznych doskonaląc swoje umiejętności.

Różne rodzaje tańców

Dzieci i młodzież najczęściej decydują się trenować taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Pozbawiony sztywnych zasad pozwala młodym ludziom na szeroko pojmowaną ekspresję swoich uczuć, daje pole do aktywności, dzięki której są w stanie wyrazić siebie, co często bardzo im pomaga. Inny popularnym wśród młodzież tańcem jest hip hop. Hip-hop to gatunek tańca fusion, który zawiera elementy poppingu, lockingu, breaka, jazzu, baletu, stepowania i innych stylów i jest zazwyczaj wykonywany w muzyce hip-hopowej, R&B, funkowej, elektronicznej lub popowej. Rytmiczny, energiczny, wymagający dużych umiejętności sukcesywnie kradnie serca młodych. Dużą popularnością cieszy się także na przykład zumba, która jest szczególnie popularna wśród osób, które nie przepadają za siłownią, a pragną zadbać o swoją dobrą sylwetkę.Wikipedia definiuje zumbę jako ,,kompletny program treningowy, zawierający wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi ”

Obozy taneczne

Obozy taneczne są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich chcących się rozwijać osób. Stanowią one świetny sposób na produktywne zagospodarowanie wolnego czasu. Pozwalają na połączenie rozwoju pasji z podróżowaniem oraz relaksem. Dobrze zorganizowane obozy taneczne są źródłem: nauki tańca pod okiem profesjonalnych instruktorów, bezpieczeństwa, ciekawych i niezapomnianych atrakcji, wypróbowanych ośrodków. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla pełnych pasji i oddania małych i nieco większych tancerzy. Pozwalają na szybki progres oraz odkrycie w sobie nowych możliwości. Aktywny wypoczynek jest ponadto bogaty w benefity dla zdrowia obozowiczów, pozwala zredukować codzienny stres, zadbać o odpowiednie rozciągniecie ciała i prawidłową postawę.