Taniec dla trzylatków – jak zainteresować tańcem nawet najmłodszych?

Taniec to wspaniała, przynosząca liczne korzyści forma aktywności. Dosłownie każdy może podjąć się próby wyboru odpowiedniego dla siebie rodzaju tańca. Istnieje szeroki wachlarz rodzajów tanecznych od tańców towarzyskich po turniejowe oraz te najnowocześniejsze takie jak taniec nowoczesny, czy hip hop. Nawet najmłodsze dzieci mogą odnaleźć się na dobrze prowadzonych zajęciach tanecznych. Rozwój psychoruchowy trzylatków pozwala im na aktywny i przynoszący liczne korzyści udział w tego typu zajęciach.

Korzystny wpływ na zdrowie – dlaczego taniec dla 3 latków to dobry pomysł?

Taniec ma korzystny wpływ na ogólną kondycję fizyczną ćwiczących m.in. poprawia postawę dzieci, zapobiega garbieniu się oraz wzmacnia śródstopie.Taniec wzmacnia odporność organizmu pobudzając mechanizmy obronne przed m.in. przeziębieniem czy grypą.To bardzo ważne szczególnie dla rozwijających i rosnących dzieci oraz młodzieży. Dodatkowo taniec to jedyna udowodniona forma aktywności fizycznej zapobiegająca demencji.

Istotny proces socjalizacji – jak wiele zyskuje trzylatek na kontakcie z rówieśnikami i prowadzącymi zajęcia

Udział w zajęciach tanecznych to również okazja do zapoznania się z innymi dziećmi oraz zdobyciem nowych doświadczeń.Zajęcia taneczne dla dzieci prowadzą często wykwalifikowane instruktorki i instruktorzy z niesamowitą energią, posiadający ogromne chęci do nauczenia maluchów różnego rodzaju tańców. Będąc na sali całą uwagę poświęcają swoim podopiecznym, tworzą z nimi osobiste relacje. Ich zadaniem jest także dbanie o integrację grupy. Ponadto są oni odpowiedzialni za samopoczucie dzieci podczas zajęć.Ich zadaniem jest stworzenie takiej atmosfery, aby każde dziecko czuło się w czasie zajęć dobrze. Ponadto podczas zajęć dzieci mają kontakt z innymi uczestnikami zajęć. Taniec dla 3 latków jest więc dobry nie tylko dla ich zdrowia i kondycji, ale również pozwala im zdobyć wiele umiejętności społecznych, pozwala im pracować nad komunikacją oraz jest po prostu dobrą okazją do kontaktu z innymi dziećmi. Pozwala im dobrze spędzić czas w grupie.

Okazja do poszukiwania pasji już od najmłodszych lat

Uczestnicząc w zajęciach tanecznych, dziecko ma okazję rozwinąć w sobie miłość do ruchu i muzyki, a być może nawet znaleźć w tańcu pasję swojego życia. Być może to właśnie Twoje dziecko posiada artystyczną duszę i odnajdzie się w tańcu jak ryba w wodzie. Zaczynając przygodę z tańcem we wczesnym wieku, rozpoczynamy wcześnie interesującą przygodę, która ma potencjał do zostania nawet czymś znacznie więcej!