Jak nauczyć się tańczyć salsę w domu?

Nauka salsy w domu może być świetnym sposobem na jednoczesne ćwiczenia i naukę nowych ruchów. Możesz nauczyć się tańczyć salsę i stać się w tym lepszy, nawet jeśli nie masz partnera. Karaiby uwielbiają salsę za elektryczny rytm i pulsujące bity. Na szczęście możesz opanować jego ruchy, jeśli wykonasz kilka procedur. Ten artykuł pokazuje, że nauka salsy w domu jest możliwa.

Korzyści płynące z prywatnych lekcji tańca salsy.

Jeśli zawsze interesowałeś się tańczeniem salsy, ale nie możesz tego robić publicznie, możesz zagłębić się w tę sztukę zapisując się na prywatne lekcje. Nie ma lepszego sposobu na szybkie opanowanie salsy niż branie lekcji lub angażowanie się w taniec towarzyski. Sposoby na naukę salsy w domu:

1. Naucz się przed lustrem.

Jeśli jesteś początkujący, możesz rozpocząć naukę salsy, ćwicząc body roll przed lustrem lub przy ścianie. W tym momencie powinieneś skupić się na nauce przewrotów w górę iw dół. Zacznij tańczyć w dół z głowy, a następnie przejdź do klatki piersiowej, bioder i kolan. Przechylenie w górę jest odwróceniem przechyłu w dół. W tej rolce zaczniesz tańczyć od kolan do głowy. Ćwiczenie tych rolek przed lustrem pomoże Ci nabyć pamięć mięśniową, której będziesz potrzebować, aby doskonale tańczyć salsę.

2. Ćwicz swoje mięśnie brzucha.

Zanim zaczniesz tańczyć salsę, musisz przez kilka minut poćwiczyć mięśnie brzucha. Treningi na brzuch sprawią, że zyskasz mocne, jędrne ciało, którego potrzebujesz, aby osiągnąć lepszą równowagę i utrzymać centralną pozycję na parkiecie. Najlepszym treningiem do ćwiczenia mięśni brzucha są przysiady. Jeśli zrobisz kilka z nich, łatwo się kręcisz. Dodatkowo, staniesz się bardziej sprawny, aby wypróbować najbardziej zaawansowane ruchy salsy.

3. Oglądaj innych tancerzy.

Po ćwiczeniu przewrotów przed lustrem lub pod ścianą, musisz popatrzeć na innych tancerzy salsy. Możesz uzyskać dobre filmy salsowe z Internetu. Lepiej jest pobierać filmy z tancerzami, których ruchy Cię ekscytują. Gdy masz już swoje filmy, spróbuj poznać różne style i ruchy tancerzy. Jeśli to zrobisz, wkrótce będziesz miał w swoim repertuarze różne style salsy.

4. Daj izolacjom ciała strzał.

Gdy zbierzesz dodatkowe style od innych tancerzy, musisz ćwiczyć izolacje ciała. Oznacza to stanie przed lustrem i poruszanie częściami ciała, pojedynczo. Kiedy to robisz, upewnij się, że izolujesz ruchy, bez względu na to, jak wolno jesteś. Zaleca się używanie wolnej muzyki cha-cha podczas wykonywania ośmiu zliczeń. Zacznij od ramion, następnie przejdź do bioder i klatki piersiowej. Im więcej ćwiczysz te ruchy, tym bardziej się poprawisz i staniesz się ekspertem.

5. Nagraj się.

Po przećwiczeniu kilku ruchów musisz się nagrać. Później, oglądając film, zauważysz obszary, w których popełniłeś błędy i potrzebujesz poprawy. Poza tym poznasz również obszary, w których jesteś doskonały. Możesz stać się lepszym w salsie szybciej, jeśli jesteś swoim własnym krytykiem.

Nauka tańca salsy nie jest tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy, że wykonasz te pięć kroków lub weźmiesz prywatne lekcje tańca salsy, a staniesz się doskonałą tancerką lub tancerzem.