Indywidualny kurs tańca da Ci dużo i jeszcze więcej!

Jak nie zniechęcić się do tańca

Często słyszy się, że ktoś czegoś nie spróbuje, bo ktoś to będzie widział i go wyśmieje. Z obawy przed krytyką często nie robimy rzeczy, które byśmy chcieli robić. Co tak właściwie nas hamuje? Obawa przed odrzuceniem? Obawa, że popełnimy błąd i go sobie nie wybaczymy? A gdyby tak niczym się nie przejmować i podejść do sprawy jak do wyzwania? Z pewnością nie jest to łatwe, ale mając u boku specjalistę, który widział na własne oczy różne przypadki – może być łatwiej. Indywidualny kurs tańca daje tę możliwość, aby móc się przełamać i zdobyć na spróbowanie czegoś nowego, czego wcześniej nie próbowaliśmy. Czyli upragnionego stylu tańca, który zawsze wprawiał nas w zachwyt, a nigdy nie dawaliśmy sobie nawet szansy spróbować się go nauczyć. Mając możliwość pójścia na personalny kurs czemu by z niego nie skorzystać?

Stawianie pierwszych kroków w tanecznym świecie

Pierwsze kroki nigdy nie są proste, a początki wydają się być nadzwyczaj trudne. Sprawa jednak okazuje się być o wiele prostsza, kiedy jednak decydujemy się pójść na zajęcia prowadzone przez instruktora. Nie ma potrzeby od razu chodzenia na treningi grupowe, jeśli do rozwinięcia się w tym temacie potrzebujemy tylko uwagi trenera i przełamania się. Czasami taki indywidualny kurs tańca daje szansę na uwierzenie w siebie i nauczenie się podstawowych kroków, dzięki którym łatwiej będzie nam się wdrożyć później w grupie.

Indywidualny kurs tańca nie tylko dla laików

Na zajęcia personalne mogą się udać także osoby, które w tym temacie już siedzą od dawna. Nie zawsze przecież trener jest w stanie zwrócić uwagę na detale u danej osoby, kiedy ma przed sobą całą grupę. A gdy może być sam na sam z adeptem, to wówczas łatwiej jest mu w stanie zauważyć drobne potknięcia i pomóc poprawić jakość tańca. Na takie kursy przychodzą zawodnicy, osoby, które są zaawansowane w tańcu. Mogą np. chcieć poprawić dane ruchy, czy kroki, bo będą występować przed jury i publicznością, a tam nie będzie miejsca na pomyłki. Osoby, które chodzą w kratkę na treningi grupowe mogą chcieć uzupełnić zaległości ze względu na ich nieobecność. Warto wówczas na takim kursie poprawić figury i wspomnieć o wszystkim tym, co nie wychodzi, aby instruktor mógł dokładniej się przyjrzeć. Długo by wymieniać, ale tak naprawdę, to niezależnie od powodów udania się na indywidualny kurs tańca, to wybór udania się na niego zawsze będzie słuszny, bo jeśli coś się lubi robić, to warto to robić. A pasji nikt, a nikt Ci nie odbierze.