Solowe kroki taneczne

Do tańca nie zawsze trzeba dwojga

I choć stwierdzenie to mogłoby sprawić smutek popularnemu zespołowi Budka Suflera, jako że stoi w kontraście do refrenu jednego z ich piosenek – jest to szczera prawda.

Taniec w parze nie jest przymusem, umiejętności możemy rozwijać również w tańcu solowym zwłaszcza wtedy, gdy z jakiegoś powodu nie mamy chęci tańczyć z partnerem, nie pozwala nam na to psychika, czy po prostu jesteśmy indywidualistami, a w tańcu skupiamy się przede wszystkim na wyrażeniu nas samych i naszych emocji.

Tanie solo jest przeznaczony szczególnie dla osób, których celem jest samodzielna nauka tańca. Poznając kolejne kroki i ucząc się nowych choreografii, wzmacniamy pewność siebie na równi ze wzmacnianiem naszego ciała. Kroki taneczne solo Z pewnością będą przydatne dla każdego, kto lubi tańczyć lub chciałby się tego nauczyć.

Czy kroki taneczne solo są dla mnie?

Oczywiście, że tak! Przyszło Ci żyć w naprawdę zadziwiających czasach, gdzie wiedzę na każdy możliwy temat możesz znaleźć w internecie. Niezależnie od tego, czy szukasz przepisu na ulubione ciasto robione niegdyś przez Twoją mamę, próbujesz znaleźć sposób na naprawę kolanka pod zlewem, czy chcesz poznać słowa piosenki, którą pamiętasz z dzieciństwa – wszystko to jesteś w stanie znaleźć w internecie.

Podobnie jest z krokami tanecznymi. Wielu instruktorów tańca udostępnia w sieci pojedyncze materiały instruktażowe, bądź niekiedy nawet całe kilkugodzinne kursy, obserwowanie których pozwoli Ci nauczyć się podstaw tańca w domowym zaciszu. Nie potrzebujesz do tego drogiego sprzętu, Sali tanecznej czy partnerów – wystarczy, że będziesz podążać za tym, co widzisz na ekranie.

Jakie mam możliwości, czego mogę się nauczyć?

Taniec solowy stawia przed Tobą pełną gamę możliwości, decydując się na naukę konkretnego stylu naprawdę masz w czym przebierać, poza tym – nie musisz ograniczać się do jednego tańca – zwłaszcza, jeśli uczysz się w domu, na własną rękę.

Jeśli imponują Ci płynne, skomplikowane ruchy, możesz skupić się na nauce tańców takich jak Poping, Locking czy choćby Electric Boogie – są to tańce uliczne wywodzące się z tak zwanych Funky Styles. Poszczególne kroki i figury w Popingu polegają na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni dopasowane do odpowiedniej muzyki, wraz z towarzyszącymi im ruchami i pozami.

Jeśli jednak wolisz coś bardziej klasycznego bądź latynoskiego, nie ma najmniejszego problemu, wystarczy że poszukasz internetowych kursów lub stacjonarnych zajęć tańców Latino solo. Rodzina tych tańców łączy w sobie mieszankę gorących i temperamentnych tańców takich jak salsa, rumba, passodoble jive czy cha-cha.

Pamiętaj, że nie potrzebujesz partnera, by stać się tancerzem!