Zabawa taneczna dla dzieci

Zabawa taneczna dla dzieci, czyli taniec i szczęście

Zabawa taneczna dla dzieci to sposób na zachęcenie dzieci do ruchu, przy jednoczesnym sprawieniu, że będą one miały z niej frajdę. Nie każde dziecko chce się uczyć konkretnych ruchów tanecznych, a te mniejsze mogą nawet nie chcieć się dać przekonać. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może się okazać zaproponowanie im ciekawej aktywności, która sprawi, że będą zadowolone z aktywności fizycznej, a i może z czasem przekonają się do wykonywania trudniejszych elementów tanecznych. Istnieje wiele pomysłów na zorganizowanie czasu wolnego w aktywny sposób, a jedną z nich jest wspomniana zabawa taneczna dla dzieci. Wobec tego warto zakasać rękawy i nawet jeśli nie ma się doświadczenia w organizowaniu takich zajęć dla własnych dzieci, to warto spróbować, bo przecież to, co się liczy, to szeroki uśmiech na twarzach pociech. A dla nich opłaca się próbować nowych rzeczy.

Pomysły na ciekawe formy aktywności tanecznej

Jedną z propozycji jest taniec z balonikiem, który z pewnością zna niejedna osoba. Mogli go poznać nie tylko dzieci, ale i dorośli na różnego rodzaju wydarzeniach. W zabawie chodzi o to, aby ustawić się parami i tańczyć w rytm muzyki. W pewnym momencie ktoś wyrzuca balonik w górę, a osoby biorące udział w zabawie muszą tak tańczyć, aby balonik nie spadł na ziemię. W tym celu należy odbijać go utrzymując cały czas w powietrzu. Wszystko po to, aby nie doszło do kolejnego etapu w zabawie, jako że gdy balonik jednak upadnie obok jakiejś pary, to odpada z zabawy. Wygrywa ta, która zostanie sama na parkiecie.

Możliwe warianty zabaw ruchowych

Istnieje inna odmiana tej zabawy, która polega na trzymaniu balonika twarzą, w parze. Nie jest to łatwe, ale przynosi dużo frajdy, a śmiechu jest co nie miara. Cały czas należy tańczyć do muzyki, nie zapominając o tym, aby nie był to jedynie taniec chodzony. To, co jest istotne, to to, że nie należy łapać rękami balonika, bo wówczas para, która to zrobi – również wypada z gry.

Inną propozycją zabawy jest taniec z dzwoneczkiem. Polega ona na tańcu w parach, a tylko jedna para otrzymuje dzwonek. Musi nim zadzwonić i przekazać go jak najszybciej innej parze. Należy zaznaczyć, że na początku zabawy zawsze jedna pozostaje bez pary, przez co łatwo jest obudzić w dzieciach ducha rywalizacji. Osoba ta musi szybko dołączyć do tej pary, która posiada dzwonek.

Tak naprawdę, to nie jest tak ważne, czy trzymamy się sztywno ustalonych zasad, bo gdy wymyślimy własną zabawę, to może się okazać, że będzie dla dzieci bardziej atrakcyjna. Ważne jednak żeby od samego początku zasady te były dzieciom znane i aby były zrozumiałe, bo inaczej zabawa szybko może się przerodzić w katastrofę, a nie o to tu przecież chodzi.