Taniec na szarfach – ciekawa pasja

W ramach szerokiej listy różnych rodzajów tańców mieszczą się tańce na szarfach. Czym one są?

Taniec na szarfach to zajęcia łączące sport i sztukę. Aerial można uprawiać, korzystając z szarf, ale nie jest to jedyna możliwość. Da się podczas uprawiania tego sportu korzystać także z hamaków i kół przypominających hula-hoop. Tańce na szarfach stanowią wspaniałe połączenie ćwiczeń wzmacniających, uelastyczniających i znacząco poprawiających kondycję całego ciała z tańcem i akrobacjami, których nie powstydziłby się nawet cyrkowiec.

Jak wyglądają zajęcia z tańców na szarfach?

Zajęcia trwają zwykle około godziny, jednak można ten czas przedłużyć i dostosować do swoich własnych chęci, predyspozycji i możliwości. Jak każde zajęcia sportowe zaczynają się od rozgrzewki i rozciągania. Co istotne i charakterystyczne, potem robi się także masaż nad sercem. Następnie przychodzi kolej na ćwiczenia nad materacem. Dla większości trenujących oznacza to wzniesienie się kilka centymetrów ponad podłoże, jednak z czasem i poprawą kondycji oraz techniki, tancerz może wspiąć się wyżej. W zależności od wysokości pomieszczenia, najlepsi będą w stanie wznieść się nawet kilka metrów w górę.

Tempo pracy jest oczywiście różnorodne, tworzy je wiele czynników. Ćwiczący krok po kroku poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Zaczynając od statycznych elementów tancerze dążą do zdobycia umiejętności pozwalających im na wykonywanie bardziej dynamicznych elementów tańca takich jak obroty, zjazdy czy spady.

Dzięki temu rekwizytowi sport ten jest naprawdę wyjątkowy

Warto też zauważyć wyjątkowość tego sportu objawiającą się w używanym rekwizycje. Szarfy są niepowtarzalnym elementem, stanowią coś charakterystycznego konkretnie dla tego sportu.

Czy należy szczególnie przygotowywać się na zajęcia?

Jak można się domyślić, na zajęciach obowiązuje strój sportowy: standardowa koszulka i legginsy oraz skarpetki lub body albo kombinezon. Ważne jest, aby ubranie było przylegające do ciała. Powinno ono także zakrywać pachy i kolana. Pozwoli to ćwiczącym uniknąć otarć, kontuzji, siniaków i innych drobnych urazów. Wszelka biżuteria także jest zabroniona. Obecność pierścionków, bransolet, czy wiszących kolczyków może spowodować uszkodzenie szarfy, ponieważ istnieje możliwość zaczepienia się o nią. Ponadto wymienione elementy stwarzają także niebezpieczeństwo dla osoby ćwiczącej oraz jej ewentualnych towarzyszy.

Taniec na szarfach może być wspaniałą przygodą. Spróbuj swoich sił! Warto :))