Dlaczego zbieramy dyplomy taneczne?

Lubimy dowody naszych osiągnięć

Dyplomy taneczne, medale, puchary ordery i inne formy uznania poziomu umiejętności – praktycznie każdy, kto uprawia jakąkolwiek dyscyplinę, niejednokrotnie stawał w szranki z innymi reprezentantami po to, by uzyskać któreś z nich.

Jako ludzie, lubimy być doceniani. Potrzeba bycia docenionym jest bardzo pierwotna, występuje na równi u kobiet i u mężczyzn, nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż – jeśli dobrze się przyjrzeć – potrzeba ta występuje właściwie u większości gatunków.
Szczególnie lubimy, gdy ktoś docenia nasze umiejętności i osiągnięcia. Czy jest to pochwała od trenera, czy dyplom bądź medal z zawodów – każdy chętnie sięga po tą formę, jeśli tylko ma taką możliwość. Godziny spędzone na osiągnięciu pewnego poziomu sportowego w reprezentowanej dyscyplinie, litry wylanego potu, łez i – nierzadko – krwi w pewnym momencie rywalizacji procentują. Odczuwamy największą satysfakcję z tego, co robimy właśnie wtedy, gdy możemy wyróżnić się naszym poziomem na tle innych – równie ciężko trenujących.

Moment glorii następuje wtedy, gdy sędziowie wyczytują nasze nazwisko, wzywają nas na podium i wręczają nagrodę. Nierzadko przygotowanie się do konkretnych zawodów kosztuje nas dużo wysiłku, jest obłożone wieloma wyrzeczeniami i przedkładaniem pewnych spraw nad inne, właśnie w tym można upatrywać źródła wzruszenia, uniesienia i emocjonalności.

Dyplomy taneczne – forma potwierdzenia swoich umiejętności

Posiadanie odznaczeń świadczących o naszym uczestnictwie i zwycięstwie w zawodach tanecznych może stanowić jedną z lepszych form reklamy nas – jako tancerzy. Niezależnie od tego, czy chcemy prowadzić objazdowe seminaria, czy postanowimy prowadzić własną szkołę tańca – potencjalni zainteresowani zawsze będą chcieli nas zweryfikować – w takich czasach żyjemy. Możemy być bardziej niż pewni tego, że nasze imię i nazwisko wyląduje przynajmniej kilkadziesiąt razy w którejś z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych – wówczas przydaje się bycie odznaczonym na arenie krajowej i międzynarodowej.

Przyciągnij do siebie ludzi

Bogata w rozmaite pozycje lista osiągnięć to coś, co przyciągnie do nas tłumy. Uśmiechem i miłą aparycją możemy zaskarbić sobie dobre zdanie starszych pań uczęszczających na nasze zajęcia, ale to właśnie osiągnięcia taneczne, które będziemy mogli potwierdzić różnego rodzaju trofeami będzie tym, co w sposób bezpośredni przemówi za naszym profesjonalizmem i pozwoli budować swoją markę jako tancerza.