Jak zadbać o wspaniały pierwszy taniec?

Coraz więcej par młodych stara się dopracować organizację swojego ślubu oraz wesela w najmniejszych szczegółach, tak aby wszystko wyszło idealnie. Narzeczeni próbują dopiąć wszystko na ostatni guzik, zwracają uwagę na liczne istotne elementy. Jedną z najważniejszych chwil całego wydarzenia jest z pewnością pierwszy taniec. Co zrobić, aby był on niezapomniany, nie tylko dla pary, ale także reszty gości?

Piękny pierwszy taniec w zasięgu ręki

Istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę z pewnością jest muzyka. Dobór utworu, do którego pragniesz zatańczyć ze swoim ukochanym jest niezwykle ważnym elementem całego przedsięwzięcia. Istotne jest nie tylko to, ile dla was znaczy dany utwór, ale również czy będzie pasował do waszej choreografii. Muzyka powinna w idealnym przypadku podobać się obu partnerom, budzić pozytywne skojarzenia/być związana ze z wspólnymi dobrymi wspomnieniami oraz wspaniale łączyć się z wybraną choreografią.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest otoczenie. Warto, aby taniec odbył się w pięknie przystrojonym miejscu. Dbając o klimat i wspólne przeżywanie miłości, która zaprowadziła parę na parkiet, warto pomyśleć nad odpowiednią oprawą, która pozwoli wszystkim jeszcze bardziej poczuć panujący podczas tańca nastrój, oddać mu się. Można w tym celu posłużyć się grą oświetlenia lub użyć ciężkiego dymu. Ponadto trzeba też przemyśleć jak, ustawić gości podczas tańca oraz gdzie para będzie tańczyć. Istotne jest też, aby pamiętać o tym, że każdy z widowni powinien widzieć narzeczonych i nie powinni oni tańczyć plecami do gości.

Panny młode powinny także zadbać o odpowiednie buty. Powinno się sprawdzić, czy dane buty są wygodne do tańca. W wybranej sali jest śliska podłoga, aby się nie poślizgnąć, nie wywrócić należy przykleić plastry na podeszwie. Innym ograniczeniem może być sama suknia ślubna. Należy zwrócić uwagę, czy suknia jest odkryta, czy ma rękawek, a może są falbanki, które opadają na ramiona. Układając choreografię należy zwrócić uwagę, czy istnieją figury, które ciężko wykonać mając na sobie konkretny model sukni i z nich zrezygnować.

Kursy tańca dla narzeczonych – dlaczego warto?

Najważniejszym elementem tańca jest jednak oczywiście choreografia. Chcąc zachwycić wszystkich, zwłaszcza jeśli sami z siebie nie jesteśmy królami parkietu, warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów. Istnieje wiele ciekawych kursów. Kursy tańca dla narzeczonych są wspaniałym pomysłem, nie tylko dlatego, że dzięki uczestnictwie w nim para będzie tańczyć w bardziej efektowny sposób niż zrobiłaby to przygotowując się sama, ale również, ponieważ pozwala on młodym czuć się bardziej przygotowanym, co zmniejsza towarzyszący im stres.