Salsa dla wszystkich

Salsa to nazwa jednego z najpopularniejszych tańców w klimacie latynoamerykańskim. Cieszy się dużym zainteresowaniem wielu ludzi, ponieważ można go tańczyć zarówno w parach, jak i solo. Z tego powodu idealna będzie salsa dla singli, którzy pragną poznać swoją drugą połówkę na kursie tańca, ale także dla związków, chcących zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej. Salsa z pewnością będzie odpowiednia również dla każdego, kto chce rozwinąć swoje taneczne umiejętności, a do tego uwielbia latynoskie klimaty.

Salsa dla singli czy dla par?

Tańczyć każdy może – dlatego też każdy może zapisać się na kurs tańca. Salsa dla singli może być świetną okazją, aby poznać kogoś nowego, aby dzielić z kimś swoje zainteresowania oraz by rozwinąć swoje umiejętności taneczne, co z pewnością przyczyni się do szybkiej zmiany statusu. Z kolei dla par salsa może stanowić świetny sposób na przełamanie codziennej rutyny, a do tego z pewnością rozpali na nowo uczucia, nawet w długoletnich związkach Gorące rytmy i muzyka salsy szybko udzielają się tancerzom, dlatego bez cienia wątpliwości dodają ognia każdemu, kto zdecyduje się na kurs – bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny.

Nauka salsy

Nauka salsy nie jest taka trudna, jak się wydaje. Opanowanie podstawowych technik i najważniejszych kroków pozwala na dalsze rozwijanie swoich umiejętności. Wszystkie figury taneczne skupiają się na dynamicznych krokach, rytmicznym bujaniu biodrami i pracą przede wszystkim górną częścią ciała. Salsa występuje w kilku odmianach – każdą z nich tańczy się nieco inaczej, jednak podstawowe ruchy pozostają takie same.

Skąd pochodzi nazwa salsa?

Co ciekawe, nazwa salsa określająca styl taneczny pochodzi od hiszpańskiego sosu! Początkowo rytmy do salsy były wynikiem połączenia wielu istniejących już stylów muzycznych, takich jak mambo, cha-cha i guajira. W końcu ta “mieszanka” została określona salsą, co miało wskazywać na jej egzotyczny, ostry i gorący charakter.

Muzyka do salsy

Salsa łączy w sobie muzyczne klimaty pochodzące z Kuby, Nowego Jorku i różnych rejonów Karaibów. Charakteryzuje się bardzo rozbudowaną rytmiką i bogatej linii melodycznej. Jest niezwykle skoczna i zachęcająca do ruchu. Salsa dla singli jest okazją, by dać się ponieść muzyce i pozbyć się wszelkich zahamowań, z kolei pary mają szansę do wzajemnego poznawania swoich ciał w rytmie latynoamerykańskich dźwięków.
Zajęcia z salsy pozwolą utrzymać świetne samopoczucie i nabrać zgrabnej sylwetki, ponieważ ten żywiołowy taniec spala mnóstwo kalorii, a zarazem poprawia humor. Wszystko to sprawia, że warto spróbować tego rodzaju aktywności – z pewnością będzie stanowić świetne urozmaicenie codzienności.