Czy można powiedzieć, która szkoła tańca w Polsce jest najlepsza?

Rankingi, rankingi, rankingi

Ludzie lubią tworzyć rankingi. Nawet w trakcie czytania tego tekstu, można uruchomić jedną z przeglądarek internetowych i wpisując w wyszukiwarkę hasło „ranking najlepszych”, jako wynik zostanie nam zwrócona lista stron internetowych, na których znajdziemy rankingi różnego rodzaju.
Czy to elektronika, kinematografia czy muzyka – każdej z tych kategorii towarzyszą rankingi, oficjalne lub nieoficjalne. Możemy zaobserwować rankingi najlepszych bramkarzy w piłce nożnej, bokserów czy zapaśników, możemy również znaleźć listy najlepszych tancerzy, najgorszych aut wyprodukowanych w konkretnym roku lub najśmieszniejszych tekstów piosenek hip – hopowych. Czy w związku z tym, że często ludzie zajmującym się układaniem takich rankingów podchodzą do tematu subiektywnie, możemy jednoznacznie stwierdzić, że ktoś jest najlepszy lub najgorszy? To kwestia sympatii, czy realnej oceny?

Najlepsza szkoła tańca w Polsce – jakie są kryteria używane podczas oceny?

Wybranie najlepszej szkoły tańca w Polsce to nie lada wyzwanie, ponieważ na wyłonienie faworyta ma wpływ wiele czynników.

Jedną z istotniejszych rzeczy będzie oczywiście kadra, która prowadzi zajęcia w szkole pretendującej do tytułu najlepszej w Polsce. Mówi się, że same nazwiska nie wygrywają i nie walczą, ale popularni tancerze odznaczeni na arenie krajowej i międzynarodowej. Oczywistym jest bowiem, że doświadczony tancerz ma odpowiednio rozwinięty warsztat, który w połączeniu z umiejętnościami trenerskimi i darem do przekazywania wiedzy, będzie mógł dużo lepiej rozwinąć umiejętności taneczne podopiecznych.

Nie bez znaczenia jest też wyposażenie sali treningowej. Najlepsza szkoła tańca w Polsce nie może stanowczo być umiejscowiona w piwnicy z pozrywanym parkietem i ścianami pokrytymi grzybem. Mimo, iż to nie od sali zależy to, jak dobry będzie tancerz, to jednak ludzie wolą płacić pieniądze za jakość – odpowiednio wyposażona sala, z lustrami, zadbanym parkietem i odpowiednim nagłośnieniem na pewno ma duży wpływ na możliwość nazwania szkoły tańca najlepszą w Polsce.

Co jeszcze?

Istotny jest również klimat panujący na zajęciach, oraz osiągnięcia osób w niej trenujących. W mniejszym lub większym stopniu, ale jedno może tu wynikać z drugiego. Do szkoły tańca o wysokim standardzie, w której kadra składa się z odznaczonych, zasłużonych tancerzy posiadających odpowiednie umiejętności i uprawnienia nie przyjdzie nikt, jeśli atmosfera na sali będzie nie do zniesienia, ludzie będą dla siebie złośliwi i niesympatyczni. Łatwiej osiągnąć sukces w momencie, gdy czujemy wsparcie kolegów i koleżanek z sali.