Nauka tańca dwa na jeden

Nauka tańca dwa na jeden – to nie jest takie trudne, jak się wydaje.

Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć dwa na jednego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć partnera. Jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje. Pierwsze kilka razy, gdy spróbujesz, będziesz pewien, że jesteś sam. Ale wkrótce zdasz sobie sprawę, że w każdej grupie ludzi zawsze znajdzie się dwóch, którzy będą chcieli tańczyć dwa na jednego z tą samą osobą. To może zająć trochę więcej wysiłku na początku, ale kiedy dostaniesz hang of it taniec dwa na jeden staje się zabawne i łatwe.

Jaki jest najlepszy sposób, aby nauczyć się tańczyć dwa na jednego?

Cóż, oczywiście, będziesz potrzebował dwóch partnerów.

Ale poważnie, możesz nauczyć się tańczyć dwa na jeden, ćwicząc z partnerem lub partnerami.

Pozwól mi wyjaśnić.

Jeśli ćwiczysz taniec z jednym partnerem przez długi czas, będziesz czuł się naprawdę niezręcznie, gdy spróbujesz tańczyć z dwoma partnerami naraz, ponieważ Twoje ciało nie jest do tego przyzwyczajone.

Ucząc się z dwoma osobami jednocześnie od samego początku, Twoje ciało uczy się jak poruszać się w stosunku do dwóch osób, w przeciwieństwie do jednej osoby. Być może nie będziesz prowadzić rozmowy z obojgiem partnerów na raz lub nawet skupiać się na obu osobach jednocześnie (być może jedna z nich jest bardziej zaawansowana od drugiej), ale Twoje ciało przyzwyczai się do poruszania wokół dwóch różnych osób podczas tańca, co ułatwi Ci taniec z obiema osobami naraz.

Taniec we dwoje to świetna zabawa, a nauka nie jest zbyt trudna, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek:

Tańcz z obojgiem partnerów w tym samym czasie. Zanim zaczniesz tańczyć z dwoma osobami, musisz przyzwyczaić się do tańca z jedną osobą. Można to zrobić po prostu idąc przez pokój i obracając się w miejscu lub wychodząc na spacer na zewnątrz. Niech twój partner trzyma cię za rękę i zmieniajcie się, która ręka jest na górze, kiedy się obracacie.

Jeśli masz problemy, spróbuj obrócić się w centrum pokoju. W ten sposób, jeśli stracisz równowagę i upadniesz, nie stanie ci się krzywda, ponieważ w pobliżu są inni ludzie, którzy mogą pomóc w przerwaniu upadku.

Porozmawiaj z każdym z partnerów o tym, co chcą robić podczas tańca. Niech wiedzą, że w trakcie tańca będziecie rozmawiać również z drugim partnerem. Jeśli jeden z partnerów chce prowadzić, a drugi podążać za nim, niech jeden z nich wie, że poświęcisz mu więcej uwagi niż drugiemu partnerowi.

Upewnijcie się, że oboje partnerzy wiedzą, ile miejsca powinni zajmować podczas tańca. Można to zrobić poprzez wyciągnięcie rąk przed siebie, gdy partnerzy stoją obok Ciebie i podążanie do przodu, aż wbiegną w Twoje ramiona.