Nauka salsy w domu

Nauka salsy w domu? Brzmi niewiarygodnie, ale jest to możliwe! Taniec to świetny sposób na poprawę humoru, spalenie kalorii i utrzymanie zdrowia. Nie trzeba chodzić na kursy, żeby korzystać z dobrodziejstw tańca. W dobie Internetu wszystkiego można nauczyć się w domu.

Nauka salsy w domu – od czego zacząć?

Aby zacząć uczyć się salsy w domu wystarczy dostęp do komputera. W Internecie znajdziemy mnóstwo filmików instruktażowych, które stanowią świetny materiał do samodzielnej nauki. Najlepiej zacząć od podstawowych kroków, a kiedy już zostaną opanowane – przechodzić do trudniejszych. Warto zaangażować w zabawę partnera lub rodzinę. Jest to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, który niesie za sobą mnóstwo korzyści. Wielu profesjonalnych tancerzy pokazuje na Youtube podstawy salsy, dlatego można mieć pewność, że uczymy się prawidłowych figur. Salsa występuje w kilku różnych odmianach, dlatego na początek najlepiej wybrać te najmniej skomplikowane, stopniowo przechodząc do coraz trudniejszych stylów.

Krótko o salsie

Salsa jest jednym z rodzajów latynoamerykańskiego tańca, który jest niezwykle rytmiczny i pełen dynamiki. Figury taneczne opierają się głównie na bujaniu biodrami, a najwięcej skupienia przypada na górną część ciała. Salsa łączy w sobie elementy różnych gatunków muzycznych oraz kroki z wielu innych tańców. Jej nazwa pochodzi od pikantnego sosu, co sugeruje, że taniec ten jest gorący i żywiołowy. Salsę głównie tańczy się z partnerem, jednak możliwa jest nauka salsy w domu solo.

Korzyści z tańca

Taniec – jako jedna z najbardziej polecanych aktywności ruchowych – posiada wiele zalet. Nie tylko poprawia nastrój, ale też dba o zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu. Wśród korzyści z tańca wyróżnić można przede wszystkim:

1. Pozwala się rozluźnić, odstresować i zniwelować napięcia.

2. Poprawia pracę serca i reguluje ciśnienie, obniża cholesterol.

3. Dotlenia i dodaje pozytywnej energii.

4. Poprawia kondycję, wspomaga kształtowanie szczupłej sylwetki, spala kalorie.

5. Zmniejsza poczucie samotności, poprawia relacje.

6. Przeciwdziała depresji i obniża poziom stresu.

7. Wyzwala endorfiny, zwane hormonami szczęścia, poprawiając nastrój.

Te wszystkie zalety daje zarówno uczęszczanie na kurs tańca towarzyskiego, jak i nauka salsy w domu. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak spędzić wolny czas w domu – nie wahaj się i spróbuj czegoś nowego. Włącz filmik instruktażowy, zaproś bliskich do wspólnego tańca i ciesz się jego pozytywnymi efektami!