Nauka tańca w parze – kilka porad dla opornych

Jaki jest Twój cel?

Taniec powinien być dla człowieka przede wszystkim przyjemnością. Jest to doskonała forma gimnastyki i poprawy ogólnej kondycji fizycznej. Zanim zaczniesz naukę tańca, zadaj sobie pytanie o cel swojej tanecznej podroży: chcesz nauczyć się profesjonalnie? Czeka Cię wesele bądź bal? A może chodzi o podbijanie klubowych parkietów i nie wiesz jak nauczyć się tańczyć w parze?

Twój cel jest istotny nawet wówczas, gdy względnie czujesz rytm i muzyką, ale wciąż bijesz się z myślami o tym, jak poznać tajniki konkretnego tańca pod wybraną przez siebie okazję.

Masz wiele możliwości, z pomocą przychodzi Ci Internet i YouTube, liczne kursy internetowe i na DVD, a także profesjonalne kursy taneczne. Jedyne czego potrzebujesz, to odrobina czasu, dobrych chęci i masa pozytywnego nastawienia!

Jak nauczyć się tańczyć w parze?

Przede wszystkim, poczuj swobodę i radość płynącą z tańca. Poczuj luz, wczuj się w rytm. Pozwól prowadzić się partnerowi – jedna z podstawowych zasad wynika z kwestii wygody i kultury. Chodzi o to, by nie deptać sobie wzajemnie po stopach. W trakcie tańca prowadzi tylko i wyłącznie jedna osoba. Jeśli chwilowo z jakichś względów nie możesz zapisać się na kurs tańca, zajrzyj do internetu – jest on pełen pomysłów, które możesz ćwiczyć z partnerem w domu, niezależnie od grupy czy instruktora.
Umiejętność tańca przydaje się na różnego rodzaju imprezach, w tym weselach. Przy tego typu okazjach, nieodłączną częścią imprezy jest obecność wodzireja, który animuje gości do różnych zabaw, w tym także zabaw tanecznych. Jeśli będziesz znać już podstawowe kroki taneczne, a parkiet nie będzie dla Ciebie obcy, sprawdzisz się doskonale w każdej zabawie.
Możesz trafić na pełną gamę gatunków muzycznych. Przejść przez hity słyszane na co dzień w radiu, klasykę, utwory sprzed dekady, muzykę elektroniczną czy disco polo. Gdy zapoznasz się z podstawami tańca, żaden utwór Cię nie zaskoczy, pozwól nieść się rytmowi a kroki wykonają się same. Jedynie wczuj się w tempo i pozwól ponieść się melodii.

Dlaczego warto umieć tańczyć w parze?

Taniec to forma zabawy towarzysząca ludziom od zarania dziejów. Pozwala w prosty sposób przełamywać nieśmiałość, poznawać nowych ludzi i wyrażać swoje emocje. Jeśli na imprezach z muzyką z zazdrością obserwujesz wariujących na parkiecie znajomych, podczas gdy brakuje Ci odwagi i śmiałości by poprosić kogoś do tańca – czym prędzej rozpocznij naukę tańca w parze. Z każdymi poznanymi krokami nabierzesz pewności siebie, a to pozwoli Ci porywać partnerów do tańca na każdej imprezie.