Taniec crump

Taniec crump to rodzaj tańca, który powstał na początku lat 90-tych, kiedy był bardzo popularny wśród śródmiejskiej młodzieży afroamerykańskiej. Polega on na poruszaniu się ruchem szarpanym, zginaniu w kolanach, łokciach lub nadgarstkach. Swoją nazwę zawdzięcza dźwiękowi, jaki wydaje podczas wykonywania. Oprócz samego ruchu nazywanego “crump”, tancerz używający tego stylu może być nazywany “crumper”, chociaż termin ten jest używany głównie przez osoby niezaznajomione z tym stylem.

Crump pojawił się w kilku utworach rapowych, a także występuje w niektórych tańcach hip-hopowych, takich jak popping i breaking. Uważany jest za wyraz indywidualności i kreatywności. Składa się z różnych ruchów i każdy tancerz tworzy swój własny styl, ale pewne ruchy są wspólne dla większości tańców crumpingowych. Niektórzy tancerze wykonują je dla zabawy; inni znajdują sposób, aby wnieść pieniądze do swojego życia tańcząc komercyjnie lub zawodowo.

W 2000 roku ukazała się piosenka “Crump” autorstwa rapera Lil’ Jon & The East Side Boyz. Jako część ich piosenki, refren obejmuje skandowanie “Crump Dancin'”. Ta przyśpiewka jest tym, co zainspirowało ten taniec.

Taniec Crump to najlepszy taniec, jaki kiedykolwiek wymyślono. Jedyny problem z nim jest taki, że nie można go dobrze wykonać bez praktyki, ale kiedy już opanujesz go do perfekcji, będzie to jeden z najbardziej spektakularnych ruchów tanecznych, jakie posiadasz. Uważa się, że wynalazca Crump Dance był na promie kosmicznym orbitującym wokół Ziemi i zobaczył, że ktoś klaszcze w dłonie i postanowił zdobyć astronautę, aby to zrobić.

Taniec crump jest zazwyczaj wykonywany przez mężczyzn jako akt solowy, z kobietami ustawiającymi się w kolejce do udziału jako partnerki. Tancerz zaczyna z klatką piersiową skierowaną do przodu, z rękami po bokach. Obracając się, wyrzuca ramiona i lekko zgina jedno kolano. Po wykonaniu pełnego obrotu o 180 stopni, wraca do pozycji wyjściowej i na krótko unosi obie ręce nad głowę, zanim odłoży je na bok.

Taniec stał się popularny, gdy został przedstawiony w odcinku KaBlam! “Dance Craze”, który po raz pierwszy wyemitowany 3 listopada 1996 roku. W odcinku, Albatros uczy klasę dzieci, jak zrobić “crump” i wszyscy zaczynają robić to w szkole. Taniec składa się z trzepotanie ramionami w górę iw dół, a także zginanie kolan i wiggling. Postacie w KaBlam! były pokazywane w rytm muzyki, zazwyczaj rock&rolla lub piosenek pop.

Ponadto taniec Crumpa był wykonywany na końcu każdego odcinka brytyjskiego programu telewizyjnego dla dzieci Crackerjack, początkowo przez jego gospodarza, Jimmy’ego Savile’a. Jest to parodia The Locomotion, przebojowego singla brytyjskiej grupy pop Little Eva z 1962 roku.