Szkoły tańca dla najmłodszych

Taniec to aktywność ruchowa polecana w każdym wieku. Szkoły taneczne cieszą się niezwykłym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci i młodzieży, które w tej aktywności odnajdują swoją pasję i sposób spędzania wolnego czasu. Pociechy często wybierają nowoczesne formy tańca, takie jak hip-hop, ale nie brakuje też miłośników tańców klasycznych.

Co dają tańce małych dzieci?

Poprzez zabawy taneczne, ćwiczenia rytmiczne i zajęcia ruchowe najmłodsi mogą nie tylko świetnie spędzić wolny czas, ale też nauczyć się prostych kroków i układów tanecznych. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z tańcem właśnie w dzieciństwie – być może Twoja pociecha właśnie w tańcu odkryje swoją pasję i będzie kontynuować ją w dorosłości!

Tańce małych dzieci nie tylko sprzyjają harmonijnemu rozwojowi, kształtują elastyczność i poprawiają sprawność ruchową, ale również dają szansę na zawarcie nowych znajomości. Ponadto w pozytywny sposób zagospodarowują czas wolny dziecka.

Kto prowadzi tańce małych dzieci?

Zajęcia taneczne dla małych dzieci najczęściej prowadzone są przez instruktorów tańca, którzy posiadają również przygotowanie pedagogiczne. Powoduje to, że poza fachową wiedzą, doświadczeniem i profesjonalizmem, takie osoby cechują się również przyjaznym podejściem do dziecka, zarażając najmłodszych uśmiechem i pasją. Zajęcia zwykle prowadzi się dla grupy 3-latków, 4-5 latków, 6-8 latków i 9-11 latków. Podział na grupy sprawia, że ćwiczenia mogą być dobrane idealnie do potrzeb rozwojowych każdego wieku. Małe grupy sprzyjają zachowaniu pozytywnej atmosfery i komfortowe warunki zabawy, a do tego umożliwiają instruktorowi stałe monitorowanie postępów każdego dziecka, poświęcając należycie każdemu indywidualnie taką samą ilość uwagi.

Tańce małych dzieci – jakie wybrać?

Kierując najmłodszych na zajęcia taneczne, do wyboru mamy praktycznie każdy możliwy styl tańca. Jazz, hip hop, balet czy zajęcia akrobatyczne to tylko jedne z wielu rodzajów do wyboru. Tutaj należy kierować się przede wszystkim preferencjami dziecka, jego predyspozycjami oraz zainteresowaniami. Nie ma sensu zmuszać dziecka do zajęć, które podobają się rodzicowi. To dziecko ma być zadowolone i spełnione w tym co robi, dlatego wybór konkretnego stylu tanecznego należy pozostawić jemu.

Gdzie wysłać dziecko na naukę tańca?

Istnieje wiele szkół, które oferują zajęcia taneczne dla dzieci. Przy wyborze najlepiej kierować się kwalifikacjami instruktorów, ich doświadczeniem i podejściem do dziecka. Ważna jest także ilość dzieci w grupie – im mniejsza, tym lepsze warunki do nauki i swobodnej zabawy.