Wszystko o tańcu towarzyskim

Jest wiele osób, które uwielbiają taniec towarzyski. Taniec towarzyski jest formą towarzyskiego tańca partnerskiego, który jest lubiany przez wielu ludzi w każdym wieku na całym świecie i jest popularnym telewizyjnym sportem widowiskowym, szczególnie w Europie. Taniec towarzyski może odnosić się do:

Style tańca towarzyskiego, które obejmują:

Figury tańca towarzyskiego, które obejmują:

Theater of Dance, coroczny konkurs dla profesjonalnych tancerzy w Stanach Zjednoczonych

Tancerz tańca towarzyskiego to osoba, która nauczyła się tańczyć w określonym stylu i lubi tańczyć dla rekreacji lub jako działalność konkurencyjna. Wielu tancerzy jest zatrudnionych zawodowo, aby zapewnić taniec na wesela, przyjęcia i inne wydarzenia, takie jak funkcje korporacyjne lub tańce dla publiczności jako wykonawcy. Taniec jest również powszechnie lubiany na całym świecie jako wspólna forma interakcji społecznej.

Taniec może być ogólnie scharakteryzowany przez trzy elementy: poruszanie ciałem rytmicznie do dźwięków muzycznych, tworzenie wizualnych symetrii z partnerem i / lub koordynacja ruchów ciała z partnerem.

Popularna forma tańca towarzyskiego, taniec towarzyski jest formą tańca dla par, w którym tancerze wykonują kroki, które wymagają od mężczyzny prowadzenia pani przez różne układy.

Rozpowszechniony w Europie i Ameryce w XVIII i XIX wieku, taniec towarzyski stał się od tego czasu fenomenem na skalę światową, a jego style różnią się znacznie w zależności od kraju.

Co zaskakujące, jest to również jedna z najbardziej integracyjnych aktywności na świecie; nie musisz być szczególnie wysportowany lub skoordynowany, aby wziąć w niej udział i jest ona odpowiednia dla osób w każdym wieku. Jeśli więc kiedykolwiek próbowałeś tańczyć, ale nie byłeś pewien, jak zacząć, oto kilka kroków wstępnych, które pomogą Ci wrócić na parkiet.

Istnieje wiele różnych rodzajów tańców towarzyskich, ale wszystkie generalnie mieszczą się w jednej z poniższych kategorii:

  • Energetic Dances
  • Wolne tańce
  • Salsa
  • Tango
  • Walc
  • Gry i zabawy taneczne

Walc

Walc jest wdzięcznym, dostojnym tańcem, w którym ty i twój partner zasadniczo “chodzicie” po parkiecie. W większości tańców towarzyskich jedna osoba prowadzi, a druga podąża za nią, ale w walcu mężczyzna i kobieta zamieniają się rolami tam i z powrotem.

Słynny walc

Jednym z najsłynniejszych walców, jakie kiedykolwiek napisano, jest “Błękitny Dunaj” Johanna Straussa. Walc ten został po raz pierwszy wykonany w Wiedniu w 1867 roku. Jest on tak dobrze znany, że scenarzyści Star Trek użyli go jako sygnału oznaczającego niebezpieczeństwo, gdy kapitan Kirk wszedł na mostek.

Mam nadzieję, że znaleźli państwo w tym artykule wszystko o tańcu towarzyskim.