Nauka kroków tanecznych

Krok taneczny to krok w tańcu. Każdy krok składa się zazwyczaj z ruchu początkowego, po którym następuje drugi ruch stopą naprzemienną. Nauka kroków tanecznych może być całkiem przyjemnym doświadczeniem.

Kroki tanga nazywane są krokami podstawowymi i składają się z dwóch taktów i jednej lub więcej figur. Takt ma kilka uderzeń, a każde uderzenie jest podzielone na trzy kroki: prawo-lewo-prawo, lewo-prawo-lewo lub zamknięte-otwarte-zamknięte. Figury są oparte na tych taktach.

Pierwszy podstawowy krok nazywany jest “jeden” i jest to figura podstawowa dla wszystkich innych figur. Składa się z jednego słupka o trzech stopniach: zamkniętym, otwartym i zamkniętym (1 – 2 – 3). Druga figura nazywana jest “dwójką”. Składa się z dwóch taktów, w których robimy krok zamknięty lewą stopą, a następnie krok otwarty prawą stopą (1 – 2) (3 – 4). Trzecia figura nazywana jest “trójką” i składa się z jednego taktu, w którym wykonuje się tylko dwa kroki: krok otwarty prawą stopą i krok zamknięty lewą stopą (3 – 4).

Istnieje wiele innych podstawowych kroków, takich jak “bujane krzesło” (“pięć”), “mijanie” (“sześć”), itd. Wszystkie one mają podobne cechy do podstawowych kroków wymienionych powyżej.

Musisz być świetnym tancerzem, aby dobrze się bawić na wszelkiego rodzaju imprezach. Nawet jeśli nie jesteś najlepszym tancerzem, nadal możesz się dobrze bawić, jeśli nauczysz się kilku podstawowych kroków tanecznych.

Pierwszym krokiem do nauki tańca jest dowiedzieć się, jaki rodzaj muzyki DJ gra. To pozwoli Ci tańczyć do rytmu i wiedzieć, kiedy zwolnić lub przyspieszyć. Ważne jest, aby nie stać wokół oglądania innych ludzi tańczących, ponieważ będzie to wyglądać jak nie wiesz, jak tańczyć, a ludzie zaczną mówić o tobie za plecami.

Dobrym sposobem na uniknięcie poczucia dyskomfortu jest taniec z kimś innym. Zacznij od poproszenia innej osoby, która nie wydaje się zbyt nieśmiała. Jeśli nie widzisz nikogo, kto wygląda jakby chciał z Tobą zatańczyć, zacznij tańczyć tak czy inaczej, a ktoś może zapytać Cię później w nocy, czy może przyłączyć się do zabawy. Tak czy inaczej, jest to lepsze niż stanie i wyglądanie głupio, podczas gdy wszyscy inni dobrze się bawią!

Jeśli siedzisz przy stole z przyjaciółmi i nie możesz wstać na parkiet, krzyknij piosenkę, którą wszyscy znają, np. “YMCA” lub “Ice Ice Baby”. Dzięki temu każdy przy stole może wstać i zatańczyć.

Teraz podzielmy różne rodzaje kroków tanecznych:

Boxing Dance Steps (lub “Boxer”)

Kroki są minimalne i nie ma ruchu górnej części ciała. Bokser krok jest zbudowany dla prędkości, więc nie ma zbyt wiele czasu, aby umieścić w pracy stóp. Podczas ćwiczenia kroku bokserskiego, pamiętaj, aby zatrzymać się na pięcie i wytoczyć ją. Pomoże Ci to uniknąć ślizgania się stóp podczas tańca.

Kroki tanga (lub “Tango”)

Kroki tanga są odmianą podstawowego kroku wiejskiego. Ten krok taneczny może być wykonywany samodzielnie lub jako część sekwencji. Prowadzenie na palcach, które jest używane w tym kroku tanecznym, wymaga, aby podążający zaczynał z palcami lekko uniesionymi od podłogi, z ciężarem ciała na podbiciu stopy, gdy prowadzi przez zewnętrzną część stopy swojego partnera.

Tango tańczy się do powolnych ballad i szybkiej muzyki w szybkim tempie. Tango jest również tańczone w otwartej pozycji lub zamkniętej pozycji Walc towarzyski Kroki (lub “Walc”)

Walc był pierwotnie nazywany chasse i był tańczony tylko do szybkiej muzyki. W dzisiejszym świecie tańca, możemy go tańczyć w dowolnym tempie.