Te zabawki są warte dom, samochód, a nawet więcej

Im bardziej wymyślna zabawka tym potrafi kosztować coraz więcej. Jednak w historii znane są zabawki, które kosztowały małą fortunę. Zabawki, które potrafiły kosztować tyle ile bardzo dobry samochód lub nawet dom. Najdroższe zabawki na świecie

Oryginalne Monopoly

Monopoly to jedna z popularniejszych gier planszowych obecnie. Jednak mało kto pamięta, że oryginalna plansza pochodzi z 1933 roku. Ręcznie malowana farbami olejnymi. Egzemplarz należący do wynalazcy Charlesa Darrowa osiągnął zawrotną cenę 146 tysięcy dolarów.

Titania’s Palace

Która dziewczynka nie chciała domku dla lalek? Ten zaś byłby spełnieniem marzeń nawet największej marzycielki. 18 pokoi, 3000 miniaturowych elementów i zawrotna cena 256 tysięcy dolarów.
Taki domek dla lalek stworzył Sir Nevile dla córki. Wykonanie całości zajęło 15 lat.

Nintendo Wii Supreme

To luksusowa wersja Nintendo mająca obudowę z 22 karatowego złota. Przyciski ozdobione są 78 diamentami. Wyceniona jest na 485 tysięcy dolarów.

Diamentowa lalka Barbie

Lalki Barbie są już stałym elementem pop kultury. Jednak ta lalka ma czarną olśniewającą kreację i jeszcze bardziej zachwycający naszyjnik. Wykonany z 3 karatowych białych diamentów i jedno karatowego diamentu różowego. Przez to lalka jest warta 551 tysięcy dolarów.

Złoty koń na biegunach

Koń na biegunach to klasyczna zabawka, która po prostu musiała być w każdym domu. Jednak posiadanie takiego konia na biegunach jest już zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Mowa bowiem o ręcznie wykonanym, 36-kilowym koniu na biegunach ze złota. Jego wartość to 1,28 miliona dolarów.

Kostka Rubika

Kostka Rubika to popularna zabawka logiczna. Celem jest ułożenie jej w taki sposób, by wszystkie ścianki były identycznego koloru. W tym jednak przypadku może być to nieco trudniejsze. Można bowiem za bardzo zagapić się na 185 karatów klejnotów, takich jak ametysty, szmaragdy czy rubiny.
Kostka warta jest 1,5 miliona dolarów.

Miś Steiff Louis Vuitton

Najdroższy pluszowy miś, wykonany ze złotego futerka, szafirów jako oczu i ubrania od Louis Vuitton. Powstał w 2000 roku i jest wart ponad 2 miliony dolarów.

L’Oiseleur

Czyli trener ptaków to dzieło Christiana Bale, mistrza ze Szwajcarii. Stworzył on kukiełkę z 2340 części mechanicznych. Kukiełka może grać na flecie bez baterii ani silników. Waży 5 kilogramów i mierzy 120 centymetrów. Dodatkowo ubrana jest w ubranie z prawdziwymi perłami i złotem.
Warta jest 6,25 miliona dolarów.