Kursy tańca dla singli, czy warto?

Samotność w wielkim mieście

Może wydawać się to wyobrażalne, ale nawet będąc otoczonym gromadą ludzi, wciąż można odczuwać samotność. Samotność to okropne uczucie, do którego człowiek – jako istota stadna – nie jest przystosowany. Negatywny wpływ samotności na funkcjonowanie człowieka został już wielokrotnie udowadniany w wielu badaniach naukowych, jest to jeden z powodów zaburzeń psychicznych takich jak choćby depresja. Uczucie to potrafi przybrać na sile zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy wystawieni na widok szczęśliwych par, chociażby w Walentynki.

By zawalczyć o własne dobre samopoczucie, powinniśmy podjąć próbę walki z samotnością. Możemy próbować dołączać do różnych grup zainteresowań, czy uczęszczać na zajęcia wymuszające na nas pewną interakcję z innymi, jeśli naszym celem jest po prostu poznanie nowych, bliskich osób. Jeśli jednak nastawiamy się na relację typowo romantyczną, możemy rozważyć zajęcia w trakcie których połączy nas z drugą osobą wspólne zainteresowanie, na przykład kursy tańca dla singli.

Zalety nauki tańca

Taniec to jedna z najpopularniejszych w Polsce ale i na świecie form ruchu, dostępna dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Skutecznie redukuje on poziom stresu i ma pozytywny wpływ na samopoczucie; taniec zagłusza nasze negatywne myśli i daje upust naszym emocjom. Poza tym, jest to doskonała forma odchudzania – w przyjemny sposób możemy zgubić niechciane nadmiarowe kilogramy i wyszczuplić nieco naszą sylwetką. W ten sposób wspieramy nasze zdrowie, obniżamy ciśnienie krwi, zmniejszamy ryzyko wystąpienia cukrzycy i poprawiamy krążenie krwi w żyłach.

Wzrasta również świadomość własnego ciała, regularny udział w zajęciach tanecznych oddziałuje dobrze na poprawę naszych możliwości ruchowych, a także poczucie rytmu. To szereg korzyści takich jak poprawa kondycji, zmniejszenie tempa męczenia się przy równoczesnym zwiększeniu naszej wydolności.

To, co może szczególnie zainteresować niektórych samotnych, to odnotowany wpływ tańca na zwiększenie pewności siebie. Ciężko o lepszą metodę na przełamanie lodów, niż taniec. Sprawia on, iż nieosiągalne wcześniej wyzwania przestają stanowić problem, mija strach, a poczucie własnej wartości wzrasta.

Kursy tańca dla singli

W wielu miastach można natrafić na oferty szkół prowadzących zajęcia taneczne dla singli. Uczestnictwo w tego typu kursach niesie za sobą szereg korzyści, pozwala także uniknięcia niezręcznych sytuacji (gdy na przykład obawiamy się, że życiowy partner osoby z którą tańczymy może nie być zadowolony z tego faktu). Intencje osób uczestniczących w tego typu zajęciach są raczej klarowne, a świadomość tego, że wszystkich obecnych na sali łączą wspólne zainteresowania (taniec) i miłość do muzyki wpływa pozytywnie na budowanie relacji i pewności siebie.