Taniec cza cza cza

Taniec cza cza cza to taniec, który został opracowany w latach 50. przez kubańskich tancerzy. Jest to forma tańca towarzyskiego, który został spopularyzowany na całym świecie, szczególnie w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych, i jest również znany jako “taniec latynoski”.

Jej korzenie sięgają wersji bolero opracowanej na Kubie na początku XX wieku, zwanej bolero-cha. Cha-cha-cha tańczy się do szybkiej muzyki, a tańczy się ją swobodnie i lekko, nie traktując siebie zbyt poważnie.

Taniec jest wykonywany w pozycji, w której stopy są obrócone na zewnątrz, a następnie poruszają się razem, co nadaje mu szybki rytm. Do podstawowych kroków należą kroki chodzone, kroki boczne i kroki szybkie. Konkurs tańca towarzyskiego cha-cha-cha będzie składał się z ośmiu kroków chodzonych (cztery do przodu, cztery do tyłu), ośmiu kroków bocznych, ośmiu szybkich kroków i ośmiu kolejnych kroków chodzonych.

Cha-Cha-Cha jest zabawnym i łatwym do naśladowania tańcem. Taniec ten jest uważany za latynoamerykański styl tańca, z trzema krokami i obrotem. Cha-Cha-Cha jest często tańczony do muzyki krajów Ameryki Łacińskiej i jest dość popularny wśród wielu ludzi, którzy chcą nauczyć się tańca, który nie jest tak skomplikowany jak niektóre inne tańce.

  1. Stań naprzeciwko partnera, stopy razem, twarzą do niego/niej.
  2. Zrób krok w prawo prawą stopą tak, aby wylądowała na podłodze poza nim/nią.
  3. Ustaw lewą stopę równolegle do prawej, a następnie zrób mały krok do przodu (w jego/jej kierunku) prawą stopą, tak abyście znaleźli się w tej samej pozycji, w której zaczynaliście – stopy razem, naprzeciwko siebie.
  4. Cofnij lewą stopę w kierunku prawej stopy, a następnie zrób krok do przodu lewą nogą.
  5. Zrób kolejny mały krok do przodu prawą nogą, tym razem za nią, prawie jak krok skokowy.
  6. Ustaw lewą stopę równolegle do prawej, a następnie zrób mały krok do tyłu (oddalając się od niego/niej) lewą nogą.

Myślę, że Cha-Cha-Cha jest tańcem, który może być zabawny do nauki i zabawny do wykonywania w sytuacjach społecznych. Jest bardzo łatwy do wykonania i jest dobrym sposobem na rozruszanie ciała.

Cha-cha-cha jest łatwym tańcem do nauczenia się, ale trudnym do opanowania. Tancerze obracają się wokół siebie używając kroku potrójnego, a następnie kroku zmiennego kick-ball. Jest on opisywany jako najbardziej zabawny taniec partnerski, ponieważ jest pełen różnorodności.

Został on rozwinięty i spopularyzowany w połowie XX wieku, w ślad za rozwojem innych tańców latynoamerykańskich. Według niektórych źródeł, nazwa może pochodzić od hiszpańskiego słowa “chacarera”, oznaczającego muzykę i taniec country.