Jakie buty do tańca będą dla Ciebie odpowiednie?

Buty do tańca – czy to tylko niepotrzebny wymysł?

Buty do tańca powinny być przede wszystkim takie, aby chciało Ci się w nich tańczyć. Nie są to buty do chodzenia, a do wykonywania różnych złożonych ruchów tanecznych. Nie ważne, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym tancerzem – każdy z Was powinien mieć buty, w których będzie mu wygodnie. Oczywiście, zaawansowani tancerze mogą sobie np. pozwolić na cieńszy obcas, ale to już inna sprawa. Buty powinny sprawiać, że łatwiej będzie Ci wykonywać pewne układy. Nic nie powinno przecież krępować Twoich ruchów, a gdy będzie Ci się w nich wygodnie chodziło, to niekoniecznie tańczyło. Wobec tego warto przymierzyć różne modele i spróbować w nich coś zatańczyć, aby zobaczyć, jak sprawdzają się w boju. Jeśli dają sobie radę, to zacznij właśnie od takich, które nie są za wysokie żeby nie utrudniać sobie sprawy od samego początku.

Uwzględnij swoje doświadczenie w tańcu

Ważne, aby dobrać obuwie w pewnym sensie pod swój staż. Nie każdy jest urodzony do noszenia koturnów, czy wysokich szpilek. Zresztą, co innego chodzić w takich, a co innego tańczyć. Zanim zakupisz swoje pierwsze buty do tańca, to upewnij się, że wybierasz takie, które są wygodne, a nie takie, które tylko wyglądają, a każdy krok boli. Musisz też wiedzieć jaki styl tańca preferujesz, bo od tego zależy jaki rodzaj wybierzesz. Mimo wszystko, wybór właściwych butów nie jest łatwy, więc uwzględnij również to, gdzie zamierzasz w nich tańczyć.

Co wziąć pod uwagę wybierając swoje pierwsze buty?

Aby trochę ułatwić Ci sprawę, to wymieniamy kolejno, co należy wziąć pod uwagę, aby wybrać wymarzone obuwie do tańca. Najpierw, obcas – zaczynając swoją przygodę z tańcem dobrze jest wybrać taki, który nie będzie za wysoki. Lepszy będzie niższy, ale grubszy obcas, bo raz, że nie połamiesz na wstępie nóg, a dwa, że łatwiej będzie utrzymać prawidłową postawę. Stabilność to podstawa, więc lepiej wybrać obuwie z obcasem typu „cuban”. Wyższy obcas można wybrać dopiero w miarę wytańczonych miesięcy, czy lat. Nie ma co ryzykować, że już na początku swojej przygody nabawisz się kontuzji, więc warto myśleć zdroworozsądkowo.
Jeśli chodzi o rozmiar, to musi on być dobrze dopasowany. Bierze się pod uwagę długość i szerokość stopy. Ważne, aby nie były ani za duże ani za małe, bo chodzi tutaj o bezpieczeństwo i zdrowie. Stopy są fundamentem ciała, więc nie należy wybierać za ciasnych, czy za dużych butów. Mimo wszystko, lepiej jest jednak wybierać te modele, które mają zakryte palce, więc nie wychodzą one poza podeszwę. Dzięki temu unikniesz obtarć i nie zaryzykujesz, że stracisz równowagę. Mając na względzie powyższe, pamiętaj, że Twoje wymarzone buty to takie, które wręcz pomogą Ci w tańcu, ale na pewno nie będą utrudniały wykonywania kroków.