Czego potrzebują tancerze hip hop?

Tancerze hip hop często występują w teledyskach i popularnych filmach, stanowiąc symbol nowoczesności w stylach tanecznych, nawiązujących do ulicznych klimatów. Hip hop powstał w Nowym Jorku i dzieli się na wiele różnych odmian, dzięki czemu każdy może znaleźć swoją ulubioną technikę tańca.

Za pomocą tańca przekazać można wiele emocji i sygnałów niewerbalnych. Hip hop jest tego najlepszym potwierdzeniem, ponieważ liczą się tutaj nie tylko ruchy ciała, ale też drobne gesty i odpowiednia mimika. Z tego powodu, tancerze hip hop powinni być otwarci, swobodni, pełni energii oraz świadomi własnych emocji. Historia tego tańca wywodzi się z buntu czarnoskórych mieszkańców Ameryki, którzy swoimi ruchami wyrażali niezależność, wolność, witalność i siłę. Bez tych wartości trudno byłoby mówić o tym stylu, dlatego tancerze hip hop wyglądają najlepiej, gdy autentycznie utożsamiają się z tymi cechami, dając im swobodny wyraz. Z pewnością potrzebna będzie również odwaga w wyrażaniu własnych emocji i naturalny “luz”. Hip hop jest tańcem szybkim i dynamicznym, dlatego wymaga sporych pokładów energii.

Rozpoczynając przygodę z hip hopem najlepiej zacząć od podstaw. Taniec ten mieści w sobie mnóstwo skomplikowanych ruchów i kroków, takich jak toprock, power moves, freeze czy footwork. Tancerze hip hop przestrzegają pewnych zasad, a są to przede wszystkim:

feeling – autentyczne czucie rytmu, odczuwanie muzyki,
płynność – naturalna swoboda w poruszaniu ciałem,
izolacja – umiejętność oddzielenia ruchów górnej części ciała od dolnej.

Na początku warto inspirować się popularnymi osobami tańczącymi hip hop, takimi jak Jay-Z, Eminem, Nicki Minaj, Usher czy Jennifer Lopez. Dokładna obserwacja ich ruchów pomoże wczuć się w uliczne klimaty nowoczesności. Bardziej skomplikowane figury nadają się dla osób, które opanowały podstawy i pragną urozmaicić swoje umiejętności. Taniec to sztuka, której trzeba się nauczyć. Dlatego też wszyscy początkujący tancerze potrzebują wytrwałości, cierpliwości i determinacji. Niezbędne będzie również zadbanie o elastyczność ciała i dobrą kondycję. Wszystko to oczywiście wywiera pozytywny wpływ na zdrowie – nie tylko wytwarzając endorfiny, zwane hormonami szczęścia, ale też spalając kalorie i utrzymując szczupłą sylwetkę.

Hip hop to taniec nowoczesny, polecany osobom lubiącym ruch i aktywność w towarzystwie dobrej zabawy. Szczególnie tym stylem interesują się dzieci i młodzież, dzięki czemu w ciekawy sposób mogą dać upust swojej naturalnej energii i ekspresji.