Warsztaty to ważna część edukacji Każdego Tanguero. To właśnie na warsztatach mamy okazje nie tylko uczyć się od samych Mistrzów z Argentyny, ale też chłonąć „corazón de un viejo milonguero”. Od nich uczymy się prowadzenia, kroków oraz manier, jakimi winien szczycić się każdy Pan i każda Pani w świecie argentyńskiego tanga.

Na warsztatach zwykle uczymy się intensywnie oraz dostajemy materiał do dalszej pracy. Na warsztatach pracuje się nad większą ilością elementów i w dużo szybszym tempie, po to właśnie, żeby dostać impuls do dalszej, samodzielnej pracy.

Caminito

Moja droga

Anita Escobar & Adrián Luppi

17 - 19 maja 2019 w Por Fiesta Club

Jeśli w „unii jest siła”, to oni będę wyraźnym tego przykładem. Spotykali się przypadkiem. Szybko okazało się, że tych dwoje tancerzy łączy wiele podobieństw.

Przeznaczenie bywa kapryśne i zabawne, i w tym przypadku połączyło ścieżki Entrerriany i Tandilense na dalekich słowiańskich ziemiach Polski. Ich spotkanie od początku nasiąknięte było tradycją gauchos i obyczajowaścią argentyńskich prowincji, co daje solidne korzenie i szczerość ich wspólnego tańca. Oboje cenią improwizację, szczerość chwili, uczciwe spotkanie jednego z drugim. Świadome „tu i teraz”. Taniec, który tworzy się i rośnie w tej jednej, spontanicznej chwili.

Anita Escobar

Charyzmatyczna nauczycielka i tancerka argentyńskiego tanga i folkloru. W swojej karierze artystycznej ceni tango, jako taniec oparty na organicznym i naturalnym ruchu.
Argentynka z krwi i kości. Zaczęła tańczyć balet w wieku 8 lat. Później zaczęła również naukę argentyńskich tańców folklorystycznych, a także współczesnego tańca neoklasycznego i tańca latynoamerykańskiego.

Od 2007 roku swoje zawodowe życie poświęciła tangu.  Tango studiowała u maestros: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Czarnogóra, Ricardo Bigeri i Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda.

Równocześńie studiuje Hatha Yoga, Pilates Reformer i matę, Bioenergetykę, trening osobisty.
Występowała w słynnych miejscach tango w Buenos Aires, takich jak „Bar Sur”, „Esquina Homero Manzi”, „La botica del Angel” „Tango Porteño”, „La Catedral de Tango” oraz w karnawale w Argentynie ( Karnawał Gualeguaychu).
Aktualnie stacjonuje w Poznaniu, gdzie prowadzi regularne lekcje tanga i folku, a także daje warsztaty w innych polskich i zagranicznych miastach, jak Zabrze, Katowice, Warszawa, Bolesławiec, Jelenia Góra, Berlin, Rzym i Neapol.

Adrián Luppi

Energiczny argentyński nauczyciel i tancerz tanga i argentyńskiego folkloru, a także artysta multidyscyplinarnym.

Swoja podróż taneczną rozpoczął jako mały chłopiec (5 lat)  jako tancerz argentyńskiego folkloru. W tym czasie rozwijał swoje umiejętności w zakresie tańca, gry na bębnach i Malambo (tradycyjny argentyński zapateo). Poza tym jest muzykiem.
Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcić się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop i perkusja. Adrian występował z wieloma znanymi zespołami, takimi jak Flamenco Ballet of Maria Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.

Od 2008 roku swoje życie zawodowe zadedykował całkowicie tangu, które studiował u sław tanga, jak: Chicho Frumboli i Juan Sepulveda, Sebastián Arce, Marian Montes i Gustavo Naveira. Tango jest dla niego organicznym i naturalnym językiem ciała. Na zajęciach koncentruje się na dominującej roli emocji i ludzkim aspekcie tanga jako spotkaniu dwojga ludzi.

Aktualnie daje lekcje i występuje z Anitą Escobar. Na swoich zajęciach kładzie nacisk  swobodę uczuć i ruchu, muzykalność i wzajemne słuchanie wiodących i następnych. Ich warsztaty są pełne energii i kreatywności: Poza działalnością dydaktyczną regularnie organizuje warsztaty, pokazy w teatrach i na wystawach.

Program

Piątek 17 maja

 • 21:00 – 23:00 Koncert muzyki argetyńskiej & pokaz tańca
  Zagra argentyński Duet muzyków Turica Doncel. 
  Zatańczą folclore argentino Anita Escobar & Adrián Luppi

  Wstęp 30 PLN w przedsprzedaży, 40 PLN w dniu koncertu.

Sobota, 18 maja

 • 12:30 – 14:00 CHACARERA/ Rytm ziemi  – The rhythm of the earth – 
  open level
 • 14:30 – 16:30 ZAMBA / Urok kobiecej chusteczki – The soul of the handkerchief
  Poziom początkujacy
 • 21:00 – 01:00 Milonga Tradicional

Niedziela, 19 maja

 • 12:30 – 13:45 TANGO/ Myśl mnie, czuj więcej – I think less, I feel more
  Poziom intermediate / advance
 • 14:00 – 15:15 MILONGA / „Brudno” i wesoło – Dirt and joy
  Poziom intermediate / advance 

Cennik / Price

Solo UNO

55
55
 • 1 wybrany warsztat
 • 1 x 1:15/2 godziny
 • z Multisport/FitProfit 40 PLN
 • z OK System 45 PLN

Pakiet DOS

100
100
 • 2 warsztaty
 • 2 x 1:15/2 godziny
 • z Multisport/FitProfit 70 PLN
 • z OK System 75 PLN

FULL PASS

180
180
 • warsztaty & 50% rabatu na piątkowy koncert
 • 6 godzin warsztatów
 • z kartą Multisport/FitProfit 120 PLN
 • Z OK System 130 PLN

Zapisz się na warsztaty z Anitą Escobar i Adrianem Luppi

Partner/ka:

mam partnera/kęposzukuję partnera/ki

Imię i nazwisko partnera/-ki

Wybierz warsztaty:

Sobota, 17 maja/ 12:30 - 14:00 CHACARERA/ Rytm ziemi14:30 - 16:30 ZAMBA/ Urok kobiecej chusteczki

Niedziela, 18 maja/

Płatność za zajęcia:

UNO - jedne warsztatyPakiet DOS - dwa wybrane warsztatyFULL PASS - wysztkie warsztaty

płatność z kartą firmowąpłatność bez karty firmowej

Akceptacje warunków:

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji o kursach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Por Fiesta Club.
TakNie