Akademia Tanga
w Por Fiesta Club

Od początku działalności Por Fiesta Club szczycimy się autorskim programem nauczania. Co to znaczy? Figury oraz technika prowadzenia to elementy bazowe tanga uznane i tańczone na całym świecie. Łączymy je według naszej wiedzy i doświadczenia pedagogicznego w programy, które uwzględniają poziom trudności oraz wpasowują się w proces nauki tanga. Proces ten zawiera w sobie taniec, muzykalność oraz aspekt społeczno – kulturowy argentyńskiego tanga. W naszym przekonaniu uczyć się tanga, to rozwijać swoje umiejętności we wszystkich wymienionych obszarach. Rozumienie tego procesu wyznacza kierunek naszej metodyki, i to właśnie nazywamy autorskim programem nauczania w Por Fiesta Club.

Poniżej przedstawiamy schemat, który obrazuje proces uczenia. Po raz pierwszy podjęliśmy próbę uporządkowania i opisania całego procesu nauczania tanga. Nazwaliśmy go Ścieżka Tanguero. Wiemy, że dobra, czyli skuteczna metodyka wymaga klarownego wyłożenia materiału, wsparcia oraz inspiracji. Wiemy, jak ważne jest budowanie grupy i uwzględnianie praw procesu grupowego. Staramy się Was poprowadzić ścieżką stawania się Tanguero kierując się wartościami, taki jak: rzetelność, uczciwość i zaangażowanie. Chcemy, żeby Tango stało się Waszą pasją na długie lata.

Prowadząc klubową Akademię Tanga i Milongi w oparciu o kilkanaście lat doświadczenia pedagogicznego na wstępie proponujemy Wam wzajemną umowę oczekiwań i korzyści –

My zapewniamy profesjonalnie przygotowaną przestrzeń, doświadczonych instruktorów, zasady, które pomogą zbudować zmotywowaną i efektywną grupę.

Od naszych kursantów oczekujemy regularnej obecności, punktualności i poszanowania ustalonych przez nas reguł.

Ta wzajemna umowa doprowadzi nas do wspólnego sukcesu – Wy nauczycie się tańczyć tango, samodzielnie korzystać z bogatej oferty klubu oraz poznacie inne osoby, których zafascynowało tango argentyńskie. My pozyskamy nowych członków klubowej społeczności, partnerów/- ki do tańca i rozmów.

Powodzenia!

Zespół Por Fiesta Club

Ścieżka Tanguero to nasza próba rzetelnego ujęcia nauki tanga w proces, który zakłada poznawanie muzyki, tańca i kultury tanga. Szacujemy, że potrzeba około 4 lata regularnej nauki, żeby „dotknąć” wszystkich wymienionych aspektów. Kolejne lata to czas „specjalizacji” i pogłębiania znajomości wybranych aspektów.

Zakładamy, że Ścieżka Tanguero zaczyna się od pierwszego kroku – pierwszej lekcji tanga. Powody rozpoczęcia nauki mogą być różne, jednak sam proces stawania się Tanguero to moment aktywnego wejścia w świat tanga.

Na początek proponujemy regularne kursy tańca, potem przychodzi czas na praktyki i milongi. Warsztaty i seminaria prowadzone przez argentyńskich tancerzy i muzyków są doskonałym motywatorem, a ich pokazy i koncerty – inspiracją. Tak rozkochujemy się w tangu…

Ważne by wraz z nauką tańca, uczyć się muzyki. Słuchać tanga w domu, w samochodzie. Bywać na koncertach, a już z największą pasją tańczyć tango do muzyki na żywo.

I nigdy nie zapominać, że tango to kultura bycia razem, celebrowanie wspólnej pasji. Warto poznawać innych ludzi, rozmawiać i żartować. To właśnie jest social tango.